Aston Martin oraz Red Bull Racing ogłosili zacieśnienie swojej dotychczasowej współpracy, której częścią będzie teraz status sponsora tytularnego. Od sezonu 2018 austriacka ekipa będzie znana jako Aston Martin Red Bull Racing.

Współpraca pomiędzy tymi markami przebiega już od kilku lat, a jednym z jej efektów jest hipersamochód Aston Martin Valkyrie. Brytyjski producent zdecydował się na kolejny krok w postaci sponsoringu tytularnego i nie wyklucza późniejszego wkładu w budowę jednostki napędowej ekipy, wraz z wejściem nowych przepisów na sezon 2021 Formuły 1.

„Sponsoring tytularny to logiczny krok dla naszej współpracy” – skomentował szef Aston Martina Andy Palmer. „Cieszymy się z budowania świadomości naszej marki, co umożliwia zrewitalizowana Formuła 1. Rozmowy na temat układu napędowego są interesujące, ale zaangażujemy się tylko gdy okoliczności ku temu będą właściwe. Nie chodzi nam o wejście w wojnę silnikową z nieograniczonymi budżetami, ale wierzymy że FIA może stworzyć właściwe środowisko, które pozwoli nam na zaangażowanie się”.

W ramach współpracy, Aston Martin wybuduje swój nowy ośrodek w pobliżu fabryki Red Bull Racing w Milton Keynes. Zatrudnienie znajdzie tam 110 osób.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race