Longbow Finance S.A. nowym właścicielem Saubera

Sauber ogłosił, że szwajcarska firma inwestycyjna Longbow Finance S.A. przejęła zespół, który w ostatnim czasie borykał się z dużymi problemami finansowymi.

Od początku sezonu stajnia z Hinwil miała kłopoty natury finansowej. Po miesiącach spekulacji na temat nowych inwestorów zainteresowanych zespołem, Sauber ogłosił, że udziały posiadane przez Petera Saubera oraz szefową ekipy Monishy Kaltenborn zostały zakupione przez Longbow Finance.

Transakcja ta zabezpiecza przyszłość teamu w Formule 1. Nazwa mimo zmiany właściciela nie ulegnie zmianie, a posadę szefa zespołu oraz CEO zachowa Monisha Kaltenborn.  Ze swojej funkcji ustąpi Peter Sauber, a na jego miejscu znajdzie się Pascal Picci.

„Wspólnie z Monishą Kaltenborn podpisaliśmy wczoraj umowę, która zabezpiecza przyszłość zespołu Formuły 1 oraz Grupy Sauber. Jestem bardzo szczęśliwy, że moja odważna inwestycja, by wykupić zespół z powrotem sześć lat temu z zamiarem zabezpieczenia bazy w Hinwil oraz miejsca w Formule 1 okazała się być właściwa” – powiedział Peter Sauber.

Monisha Kaltenborn dodała: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki osiągnięciu porozumienia z Longbow Finance S.A. możemy zabezpieczyć przyszłość Saubera na szczycie sportów motorowych. Jednocześnie nowa struktura pozwoli nam wreszcie dalej rozwijać naszą działalność firmy trzeciej, w której skomercjalizujemy nasz know-how. To rozwiązanie stoi w najlepszym interesie naszych pracowników, partnerów, lojalnych dostawców i Hinwil oraz szwajcarskiego motorsportu”.

Źródło: sauberf1team.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league