Toyota z dużą przewagą w połowie 1000 mil Sebring

Fabryczny zespół Toyoty dominuje w inaugurującym sezon 2023 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC wyścigu 1000 mil Sebring. Po czterech godzinach rywalizacji dwa japońskie samochody mają okrążenie przewagi nad resztą stawki.

Po wyjściu na prowadzenie kilka okrążeń po rozpoczęciu wyścigu, kierowcy Toyoty narzucili mocne tempo i szybko odjechali na komfortowy dystans od reszty stawki. Ponadto, zespół japońskiego producenta jako jedyny uniknął jakichkolwiek kłopotów.

Już na początku drugiej godziny wyścigu Ferrari #50 musiało przejechać przez boksy w ramach kary za wyprzedzanie za samochodem bezpieczeństwa. Startujący z pole posititon prototyp zaliczył następnie nieudany pit-stop, podczas którego zespół AF Corse nie zdołał zatankować pełnego baku, a ponadto złamał procedury i otrzymał kolejne 5 sekund kary.

Kary drive-through otrzymały także załogi Cadillaca #2 i Porsche #5 za złamanie procedur podczas okresu żółtej flagi. Wszyscy rywali Toyoty ponieśli więc poważne straty i japoński producent może cieszyć się około okrążeniem przewagi po czterech godzinach rywalizacji.

Ferrari, Porsche i Cadillac toczą pomiędzy sobą rywalizację o najniższy stopień podium. Z rywalizacji zdążył już odpaść amerykański zespół Glickenhaus z powodu niezidentyfikowanego problemu technicznego, a Peugeot stracił jeden z samochodów z powodu awarii.

W klasie LMP2 zespół United Autosports #23 zyskał przewagę, wykonując jeden ze swoich pit-stopów w większości podczas neutralizacji. Dominujący występ dobiegł jednak końca krótko po rozpoczęciu czwartej godziny rywalizacji, gdy Joshua Pierson zatrzymał się na torze z powodu awarii elektrycznej. Prowadzenie objął w tym momencie zespół Hertz Team Jota #48.

Podobna sytuacja miała miejsce w klasie GTE Am, gdzie zespół Iron Dames cieszył się dużym prowadzeniem po szczęśliwej neutralizacji. Pod koniec trzeciej godziny Rahel Frey wypadła jednak z pierwszego zakrętu i urwała tylny zderzak i fragment podłogi swojego Porsche, co wyeliminowało żeńską załogę z walki o dobry wynik. Pierwsze miejsce należało od tego momentu do zespołu Corvette Racing #33.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze