Glickenhaus zmienia malowanie na 6h Monzy

Scuderia Cameron Glickenhaus zaprezentował nowe niebieskie barwy swojego hipersamochodu, który wystartuje w nadchodzącym 6-godzinnym wyścigu WEC na torze Monza.

Błękitne malowanie Glickenhausa 007 #708 zastąpi dotychczasową kombinację czerwonych i białych barw. Oprócz tego, wzdłuż samochodu przebiega pas składający się czerwonego, białego i niebieskiego koloru. Zespół wskazywał na potencjalną zmianę malowania już w ubiegłym tygodniu.

Amerykańska ekipa stwierdziła w wydanym oświadczeniu, że taki odcień niebieskiego jest nawiązaniem do logo marki, a sama decyzja o zmianie malowania została podjęta w celu odróżnienia zespołu od rywali w klasie Hypercar – Toyoty oraz nadchodzących do WEC Porsche, których prototypy również zawierają przeważnie czerwone i białe kolory.

„Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood zobaczyliśmy nowe Porsche LMDh w wyścigowym malowaniu. Jako że zarówno Porsche, jak i Toyota są teraz czerwone, białe i czarne, postanowiliśmy spróbować czegoś innego. Tak jasnego jak niebo lub tak jasnego jak przyszłość” – czytamy w komunikacie.

Glickenhaus pojedzie do Monzy po zdobyciu podium w 24h Le Mans dzięki samochodowi #709, które jednak nie wystartuje we Włoszech, ponieważ zespół wraca do wystawiania tylko jednego prototypu, tak jak to miało miejsce we wcześniejszych rundach WEC. W najbliższym 6-godzinnym wyścigu wystartują Olivier Pla, Romain Dumas oraz Pipo Derani. Oprócz tego, w WEC po długim oczekiwaniu pojawi się Peugeot, które wystawi dwa hipersamochody 9X8.

Wyścig na torze Monza odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 10 lipca.

Źródło: sportscar365.com

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze