Rekordowa sesja Michaela Shanka

Michael Valiente zaliczył najszybszy czas tego weekendu w przedostatniej sesji testowej na torze Daytona. Drugie miejsce zajął także prototyp ekipy Michael Shank Racing – w GT niespodziankę sprawiło Ferrari od AF Corse.

Ostatni dzień testów Roar Before The Rolex 24 rozpoczął się od fantastycznego czasu 1:42,058, dzięki któremu Michael Valiente wysunął się na czoło stawki nie tylko tej sesji – ale i wszystkich siedmiu dotychczasowych. W dodatku, głównym przeciwnikiem Kanadyjczyka okazał się być kolega z Michael Shank Racing, AJ Allmendinger – ten jednak, choć początkowo przebijał czasy Valientego, ostatecznie wywalczył drugi czas o zaledwie 0,005 sekundy lepszy od – i tu ciekawostka – czwartego kierowcy w stawce.

Mianowicie – w połowie sesji, rezultat gorszy o owe 0,005 sekundy zaliczył Dane Cameron z zespołu Team Sahlen – a po kwadransie rozdzielił ich jeszcze Sébastien Bourdais w Rileyu od Starworks, tracąc do Allmendingera 0,002 sekundy. W porównaniu do tych wyników, sporą może wydawać się strata Richarda Westbrooka, który w najszybszej w tej sesji Corvette DP zaliczył piąty czas – gorszy od Allmendingera o 0,024 sekundy. Dopiero szóste i siódme miejsce zajęły tym razem prototypy Chip Ganassi Racing – z których jedynie załoga nr 02 zeszła poniżej czasu okrążenia 1:43.

Wśród pojazdów GT doszło do małych niespodzianek. Na czele znalazło się tym razem mniej faworyzowane Porsche ekipy Magnus Racing – nr 45, którym Al Carter już na początku sesji zaliczył czas 1:49,592. Kolejną niespodzianką jest natomiast drugie miejsce dla startującego w Ferrari ekipy AF Corse-Waltrip Rui Aguasa; Portugalczyk, tuż przed końcem sesji okazał się lepszy od Nicolasa Armindo z głównej załogi Magnus Racing (nr 44) oraz Jeroena Bleekemolena w Porsche nr 23 od Alex Job Racing – piąty rezultat zaliczył natomiast Filipe Albuquerque, który dla tej samej ekipy startuje w Audi R8 Grand-Am nr 24.

Na torze nie pojawiło się Porsche załogi Kuby Giermaziaka – NGT Motorsports. Wśród pojazdów GX lekką zmianą jest zamiana miejsc Porsche Cayman ekip Napleton i BGB, z których tym razem lepszy okazał się ten drugi.

Wyniki sesji znajdziesz TUTAJ

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league