Rekordowa sesja Michaela Shanka

Michael Valiente zaliczył najszybszy czas tego weekendu w przedostatniej sesji testowej na torze Daytona. Drugie miejsce zajął także prototyp ekipy Michael Shank Racing – w GT niespodziankę sprawiło Ferrari od AF Corse.

Ostatni dzień testów Roar Before The Rolex 24 rozpoczął się od fantastycznego czasu 1:42,058, dzięki któremu Michael Valiente wysunął się na czoło stawki nie tylko tej sesji – ale i wszystkich siedmiu dotychczasowych. W dodatku, głównym przeciwnikiem Kanadyjczyka okazał się być kolega z Michael Shank Racing, AJ Allmendinger – ten jednak, choć początkowo przebijał czasy Valientego, ostatecznie wywalczył drugi czas o zaledwie 0,005 sekundy lepszy od – i tu ciekawostka – czwartego kierowcy w stawce.

Mianowicie – w połowie sesji, rezultat gorszy o owe 0,005 sekundy zaliczył Dane Cameron z zespołu Team Sahlen – a po kwadransie rozdzielił ich jeszcze Sébastien Bourdais w Rileyu od Starworks, tracąc do Allmendingera 0,002 sekundy. W porównaniu do tych wyników, sporą może wydawać się strata Richarda Westbrooka, który w najszybszej w tej sesji Corvette DP zaliczył piąty czas – gorszy od Allmendingera o 0,024 sekundy. Dopiero szóste i siódme miejsce zajęły tym razem prototypy Chip Ganassi Racing – z których jedynie załoga nr 02 zeszła poniżej czasu okrążenia 1:43.

Wśród pojazdów GT doszło do małych niespodzianek. Na czele znalazło się tym razem mniej faworyzowane Porsche ekipy Magnus Racing – nr 45, którym Al Carter już na początku sesji zaliczył czas 1:49,592. Kolejną niespodzianką jest natomiast drugie miejsce dla startującego w Ferrari ekipy AF Corse-Waltrip Rui Aguasa; Portugalczyk, tuż przed końcem sesji okazał się lepszy od Nicolasa Armindo z głównej załogi Magnus Racing (nr 44) oraz Jeroena Bleekemolena w Porsche nr 23 od Alex Job Racing – piąty rezultat zaliczył natomiast Filipe Albuquerque, który dla tej samej ekipy startuje w Audi R8 Grand-Am nr 24.

Na torze nie pojawiło się Porsche załogi Kuby Giermaziaka – NGT Motorsports. Wśród pojazdów GX lekką zmianą jest zamiana miejsc Porsche Cayman ekip Napleton i BGB, z których tym razem lepszy okazał się ten drugi.

Wyniki sesji znajdziesz TUTAJ

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze