Michael Valiante był najszybszy w ostatniej, ósmej sesji testu Roar Before The Rolex 24. Dla Kanadyjczyka był to drugi niedzielny triumf – w GT, najlepiej wypadł Damien Faulkner w Porsche nr 23 ekipy Alex Job Racing.

Dla 34-letniego Valiante, niedziela była dniem potrójnego sukcesu. Wpierw uzyskał on najlepszy czas sesji porannej, przy okazji bijąc także rekord całego testu – po południu, Kanadyjczyk dołożył do tego najlepszy czas w godzinnej sesji ósmej. Rezultat słabszy o niemal pół sekundy od wyniku sprzed południa, Valiante uzyskał 35 minut po starcie – pokonując w ten sposób załogę z nr 01 od Chip Ganassi Racing. Z drugiej strony, na torze pojawiły się tylko 33 pojazdy – w tym 11 prototypów, pośród których zabrakło chociażby drugiej załogi Chipa Ganassiego, nr 02.

Zresztą – i te obecne na torze, początkowo nie kwapiły się do uzyskiwania dobrych wyników. Dopiero po kwadransie, pierwszy czas poniżej 1:43 uzyskał Memo Rojas w Rileyu nr 1 – a do połowy sesji, drugi rezultat należał do Sébastiena Bourdais ze Starworks. Wtedy, poniżej 1:43 zszedł Dane Cameron w Rileyu nr 42 od Team Sahlen – jednak Bourdais szybko odzyskał drugie miejsce. W tym czasie Valiante był już czwarty – a po 5 minutach uzyskał czołowy wynik, spychając na dalsze miejsca Rojasa i Bourdais. Pod koniec sesji, na czwartą pozycję wszedł Pedro Lamy w Corvette ekipy 8 Star – Camerona ostatecznie lokując na miejscu piątym.

Ciekawie działo się wśród pojazdów GT, gdzie początkowo walczyli ze sobą Nicolas Armindo w Porsche nr 44, Olivier Jarvis w Audi nr 24 i Rui Aguas w Ferrari nr 56. Ich wszystkich pobił jednak Jeroen Bleekemolem w Porsche nr 23 ekipy Alex Job Racing – i choć Armindowi udało się jeszcze pokonać czas Holendra, załogę nr 23 ponownie na czoło wyprowadził zmiennik Bleekemolena, Damien Faulkner. Ostatecznie, Francuz z Magnus Racing ukończył sesję jako drugi – a Jarvis jako trzeci, ostatni z czasem poniżej 1:50. Rui Aguasa natomiast, na piąte miejsce zepchnął w połowie sesji Sascha Maassen z Porsche nr 62 od Snow Racing.

W niedzielę, w testach nie uczestniczyła załoga Kuby Giermaziaka z Porsche nr 30 od NGT Motorsport. Najlepszymi z nowej klasy GX byli natomiast znów kierowcy Porsche Caymanów – znów załoga Napleton Racing przed BGB Motorsports.

Wyniki sesji znajdziesz TUTAJ

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race