Nicolas Prost w Loli-Toyota zespołu Rebellion Racing prowadzi w połowie 15. wyścigu Petit Le Mans. Oba zespoły walczące o mistrzostwo ALMS - Muscle Milk i Dyson Racing po poważnych problemach tracą kilkadziesiąt okrążeń.

Neel Jani po starcie nie miał problemów z utrzymaniem prowadzenia. Tylko raz odebrał mu je Lucas Luhr, jednak jego wypadek spowodował stratę ponad 40 okrążeń, a późniejszy zjazd do padoku na regulację nachylenia kół w prototypie HPD jeszcze zwiększył tę stratę do 50 okrążeń. Luhr, który jest w tej chwili za kierownicą samochodu dzielonego z Klausem Grafem, zajmuje 3. miejsce w klasie LMP1, lecz dopiero 38. w klasyfikacji generalnej wyścigu. Za nimi, na 39. pozycji jedzie Guy Smith w Loli-Mazda zespołu Dysona, który jest bezpośrednim rywalem w walce o mistrzostwo ALMS z Muscle Milk. Auto Dysona straciło 50 okrążeń z powodu problemów z przeniesieniem napędu. Samochód wielokrotnie zatrzymywał się na torze i spędził kilkadziesiąt minut w padoku.

W klasie LMP2 prowadzi Martin Plowman, który zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Kierowca Conquest Endurance wyprzedza o kilka sekund Mario Franchittiego, do którego w ten weekend w zespole Level 5 dołączył jego brat Dario, trzykrotni zwycięzca Indianapolis 500. Trzeci jedzie Christophe Bouchut w drugim aucie Level 5. Na czwartej pozycji znajduje się Brendon Hartley z Murphy Prototypes, który prowadzi stawkę Europejskiej Serii Le Mans. Mark Wilkins prowadzi w klasie LMPC.

W klasie GT rywalizacja jest bardzo zacięta. Pierwsze cztery auta jadą na tym samym okrążeniu. Scott Sharp prowadzi w Ferrari z numerem 01 przed Oliverem Gavinem w Corvette nr 4, Jörgiem Bergmeisterem w Porsche Flying Lizard i Antonio Garcią w drugiej Corvette. Matt Griffin prowadzi w klasie GTE Am, pomimo kontaktu ze ścianą, który wymusił dodatkowy postój ekipy Ferrari. Sean Johnston prowadzi w klasie GTC przed Cooperem McNeilem i Jakubem Giermaziakiem, który właśnie wsiadł za kierownicę samochodu z numerem 40. Gunnar Jeannette w załodze z Lucasem Ordóñezem prowadzą prototyp DeltaWing. Po bezproblemowej pierwszej połowie wyścigu ten innowacyjny pojazd zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Petit Le Mans można oglądać na żywo na ALMS.com.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race