AWA Racing z dwoma Corvette w 2024 roku

Kanadyjski zespół wyścigowy AWA Racing przejdzie do kategorii GTD w przyszłym sezonie IMSA. To kolejna ekipa, która przechodzi z prototypów LMP3 do innych klas.

W 2024 roku nie będzie jednej kategorii prototypów, klasy LMP3. Poza Sean Creech Motorsports i Riley Motorsports, do zmiany klasy przygotowuje się AWA Racing. Ekipa, która wystawiała dwa prototypy Duqueine D08 zapowiedziała program startów w klasie GTD, również z dwoma samochodami, a dokładnie z Chevroletami Corvette Z06 GT3.R.

To sprawia, że w przyszłym roku zobaczymy nie dwa, a cztery samochody Corvette. Wcześniej Pratt Miller Motorsports, czyli Corvette Racing zapowiedziało, że pojawią się dwa nowe samochody amerykańskiej marki w klasie GTD Pro.

Andrew Wojteczko, który jest założycielem AWA Racing i jego dyrektorem technicznym, nie krył radości z dołączenia do rodziny Corvette Racing: „Jestem zaszczycony, że AWA może reprezentować Corvette w mistrzostwach IMSA. Mam ogromny szacunek do ludzi zaangażowanych i nie mogę się doczekać, żeby zapewnić [dobre] wyniki Z06 GT3.R”.

W tym sezonie AWA Racing uzyskała swój największy sukces, wygrywając 24 godziny Daytona. To nie pierwsze przejście z kategorii LMP3 do GTD – wcześniej w tym roku, ekipa Andretti Autosports zmieniło auto LMP3 na Astona Martina Vantage GT3.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze