Zapowiedź klasyka na Watkins Glen

Już w nadchodzący weekend odbędzie się trzecia runda Michelin Endurance Cup w serii IMSA. To 6-godzinny wyścig na torze Watkins Glen International. W klasyfikacji długodystansowej prowadzą Loïc Duval, Richard Westbrook i Tristan Vautier z JDC-Miller Motorsports #5.

5,4 kilometrowy tor Watkins Glen, położony jest koło miejscowości o tej samej nazwie. Obiekt, który jest położony o około 300 km od Nowego Jorku, gościł też kierowców Formuły 1. W latach 1961-1980, najlepsi zawodnicy królewskiej kategorii ścigali się właśnie na Watkins Glen. Pierwszy inauguracyjny wyścig wygrał Innes Ireland, jadący Lotusem-Climax. Wówczas, w 1961 roku Watkins Glen International miał 3,78 km długości, a kierowcy Formuły 1 musieli przejechać 100 okrążeń.

Rozbudowa toru odbyła się w 1971 roku i Watkins Glen zyskał parę nowych serii m.in. Can-Am, Trans-Am, Formula 5000, CART oraz IndyCar. To właśnie w latach 70-tych odbyły się pierwsze zawody sześciogodzinne.

W 6h Watkins Glen ponownie dołączy Jimmie Johnson w Action Express Racing #48. Do 7-krotnego mistrza NASCAR dołączy Kamui Kobayashi oraz Mike Rockenfeller. W drugim prototypie ekipy Action Express Racing #31 zasiadać będzie Pipo Derani, Mike Conway i Olivier Pla, który zastąpił Tristana Nuneza.

Poza prototypami Daytona Prototype international, pojawią się także prototypy LMP2 oraz LMP3. W kategorii LMP2 jest 7 zgłoszeń, zaś w LMP3, aż 11. Ponadto pojawi się kategoria GTD Pro oraz powracający do ścigania na Watkins Glen, Risi Competizione.

Najliczniej obsadzoną kategorią jest klasa GTD. Poza powrotem do IMSA ekip Cetilar Racing #47, Crucial Motorsports #59, to dodatkowego Mercedesa-AMG GT3 wystawiać będzie zespół Winward Racing.

Rok temu triumfowała ekipa Mazdy. W tym roku, japoński producent tego nie powtórzy, ponieważ Mazda Motorsports wycofała się w zeszłym roku z wyścigów serii IMSA.

Kwalifikacje odbędą się w sobotę, o godzinie 19:15, zaś wyścig rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 16:35.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1