Zapowiedź klasyka na Watkins Glen

Już w nadchodzący weekend odbędzie się trzecia runda Michelin Endurance Cup w serii IMSA. To 6-godzinny wyścig na torze Watkins Glen International. W klasyfikacji długodystansowej prowadzą Loïc Duval, Richard Westbrook i Tristan Vautier z JDC-Miller Motorsports #5.

5,4 kilometrowy tor Watkins Glen, położony jest koło miejscowości o tej samej nazwie. Obiekt, który jest położony o około 300 km od Nowego Jorku, gościł też kierowców Formuły 1. W latach 1961-1980, najlepsi zawodnicy królewskiej kategorii ścigali się właśnie na Watkins Glen. Pierwszy inauguracyjny wyścig wygrał Innes Ireland, jadący Lotusem-Climax. Wówczas, w 1961 roku Watkins Glen International miał 3,78 km długości, a kierowcy Formuły 1 musieli przejechać 100 okrążeń.

Rozbudowa toru odbyła się w 1971 roku i Watkins Glen zyskał parę nowych serii m.in. Can-Am, Trans-Am, Formula 5000, CART oraz IndyCar. To właśnie w latach 70-tych odbyły się pierwsze zawody sześciogodzinne.

W 6h Watkins Glen ponownie dołączy Jimmie Johnson w Action Express Racing #48. Do 7-krotnego mistrza NASCAR dołączy Kamui Kobayashi oraz Mike Rockenfeller. W drugim prototypie ekipy Action Express Racing #31 zasiadać będzie Pipo Derani, Mike Conway i Olivier Pla, który zastąpił Tristana Nuneza.

Poza prototypami Daytona Prototype international, pojawią się także prototypy LMP2 oraz LMP3. W kategorii LMP2 jest 7 zgłoszeń, zaś w LMP3, aż 11. Ponadto pojawi się kategoria GTD Pro oraz powracający do ścigania na Watkins Glen, Risi Competizione.

Najliczniej obsadzoną kategorią jest klasa GTD. Poza powrotem do IMSA ekip Cetilar Racing #47, Crucial Motorsports #59, to dodatkowego Mercedesa-AMG GT3 wystawiać będzie zespół Winward Racing.

Rok temu triumfowała ekipa Mazdy. W tym roku, japoński producent tego nie powtórzy, ponieważ Mazda Motorsports wycofała się w zeszłym roku z wyścigów serii IMSA.

Kwalifikacje odbędą się w sobotę, o godzinie 19:15, zaś wyścig rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 16:35.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze