BMW zaprezentowało M Hybrid V8 LMDh

BMW ujawniło projekt samochodu LMDh na bazie Dallary, który będzie wystawiany przez BMW M Team RLL w kategorii GTP serii IMSA, jednak kluczowe elementy konstrukcji zostały zakamuflowane.

Samochód oznaczony symbolem M Hybrid V8 zawiera charakterystyczną, dwudzieloną kratownicę wlotu powietrza w przedniej części. Nazwa samochodu dość jasno wskazuje, że napędzać go będzie hybrydowy układ napędowy z silnikiem V8 – tym samym, który był wykorzystywany wcześniej w DTM.

„Najbardziej krytycznym zadaniem i największym wyzwaniem dla zespołu projektowego programu LMDh było to, że prototyp musi być wyraźnie rozpoznawalny jako samochód BMW M Motorsport" – powiedział Franciscus van Meel, prezes BMW M GmbH. „Mogę to powiedzieć wszystkim fanom – wystarczy jedno spojrzenie, aby potwierdzić, że BMW M Hybrid V8 to BMW. Wyraźnie nosi w sobie geny BMW M.  Podoba mi się również kamuflaż, który nawiązuje do wspaniałej historii marki w Ameryce Północnej. Gratulacje dla działów projektowego i aerodynamiki BMW M Motorsport oraz Dallary za ich niesamowitą pracę. Nie mogę się doczekać, kiedy wkrótce zobaczę BMW M Hybrid V8 na torze”.

Malowanie, które jest formą kamuflażu na testy, zawiera w sobie sporo elementów z 50-letniej historii wyścigów w Ameryce Północnej. Nie brakuje nawiązań do BMW 3.0 CSL z 1976 roku, BMW 320i Turbo z 1978 roku, BMW M1/C z 1981 roku, jak również BMW GTP z 1986 r., BMW M3 E36 GTS-2, a także stosunkowo niedawnych BMW Z4 GTLM i BMW M8 GTE. Całość składa się w mozaikę, która ma przede wszystkim ukryć najbardziej kluczowe elementy karoserii przed konkurencją na czas testów na torze.

BMW jest jednym z pięciu producentów, którzy będą ścigać się w klasie GTP serii IMSA. W stawce pojawi się w 2023 roku razem z Cadillakiem, Acurą i Porsche. Z kolei Lamborghini ma dołączyć sezonie 2024.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW Group

Galeria:

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze