Andretti Autosport zainteresowane kategorią LMDh

Znana amerykańska ekipa Andretti Autosport, startująca m.in. w serii IndyCar, Formule E czy Supercars, jest zainteresowana najwyższą kategorią w serii IMSA w 2023 roku. Michael Andretti, właściciel ekipy sygnowanej jego nazwiskiem chce powrócić do regularnych startów w mistrzostwach IMSA.

W latach 2007-2008 Andretti Autosport jeździła w Amerykańskiej Serii Le Mans w kategorii LMP2. Ekipa Andrettiego wygrała m.in. Sebring 12h w swojej klasie, jednak wyniki nie usatysfakcjonowały markę Acurę, która użyczała samochodu ARX-01a. Po sezonie 2008 japońska marka nie kontynuowała korelacji z Andretti Autosport, co się wiązało wycofaniem z serii ALMS w roku 2009. Kierowcami czarno-żółtego prototypu Acury z otwartym dachem byli m.in. Dario Franchitti, Tony Kanaan czy Franck Montagny.

To byłby powrót do serii po wielu latach. Możliwy będzie też powrót Andretii Autosport do prototypu Acura. Japońska marka oraz Porsche i Audi potwierdziły dotychczas swoje uczestnictwo w programie LMDh, z możliwym dołączeniem BMW, General Motors i Forda.

Póki co, kategoria DPi skurczy się do dwóch producentów. Mazda zakończy bowiem program prototypów po sezonie 2021 i nie jest zainteresowana nową kategorią LMDh.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league