Zapowiedź Petit Le Mans

W nadchodzący weekend odbędzie się 23 edycja Motul Petit Le Mans na torze Road Atlanta. Łącznie w tym wydarzeniu pojedzie 31 ekip, w tym polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie.

Kawalkada prototypów i samochodów GT ponownie powróci na tor Road Atlanta, która w sezonie 2020 gości drugi raz w kalendarzu IMSA. W niej wystartuje 8 aut DPi, 4 prototypy LMP2, 6 aut GTLM i aż 13 samochodów GTD. W jednej kategorii pojedzie Jakub Śmiechowski – kierowca z Polski, który zadebiutuje w tej serii. 29-latek z Warszawy będzie pierwszym Polakiem od 2015 roku, który pojedzie w IMSA. W 2015 roku dwa starty zaliczył Kuba Giermaziak.

Pojawiły się zmiany również w poszczególnych zespołach. W ekipie JDC Miller Motorsports #5 pojedzie trzech Francuzów – Sebastian Bourdais, Tristan Vautier i Loic Duval. W wyścigu nie pojawi się João Barbosa, który był związany z Cadillakiem DPi #5, jednak od około dwóch tygodni Portugalczyk nie jest już kierowcą tego zespołu. W klasie LMP2 poza nową ekipą z Polski, to powróci ekipa Tower Motorsport by Starworks #8 i Performance Tech Motorsports #38. W wyścigu długodystansowym wystartuje Team Hardpoint #30 – do Roba Ferrriola i Spencera Pumpellego dołączy Markus Winkelhock, Niemiec, który w 2007 roku był liderem wyścigu GP Europy w ekipie Spyker.

Nieco ponad miesiąc temu, kiedy ekipy IMSA po raz pierwszy rywalizowały na Michelin Raceway Road Atlanta, triumfował Ricky Taylor i Hélio Castroneves w Team Penske #7. Za nimi pojawili się kierowcy Mazdy Motorsports #55, a na trzecim miejscu pojawili się kierowcy Action Experss Racing #31. W innych kategoriach wygrywali Simon Trummer, Scott Huffaker i Patrick Kelly w PR1 Mathiasen Motorsports #52 w klasie LMP2, w kategorii GTLM wygrywali Jesse Krohn i John Edwards w BMW Team RLL #24. W najliczniejszej klasie GTD triumfowali Mario Farnbacher, Matt McMurry i Shinya Michimi w Meyer Shank Racing #86.

Prognozy na ten weekend wyścigowy są pomyślne – będzie słonecznie i temperatura będzie przekraczać nawet 20 stopni Celcjusza. Sobotni wyścig, jak i piątkowe kwalifikacje odbędą się o godzinie 18:30.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league