IMSA wraca w lipcu

Sprinterski wyścig na torze Daytona International Speedway wznowi sezon 2020 mistrzostw IMSA. W zmodyfikowanym kalendarzu serii znalazło się miejsce także na drugą rundę na torze Sebring, zabrakło go natomiast na kanadyjski obiekt Mosport.

Powrót IMSA planowany jest na weekend 3-4 lipca w niepełnym składzie – podczas dodatkowego wyścigu w Daytonie zabraknie bowiem prototypów LMP2, które powrócą do akcji dopiero dwa tygodnie później, podczas kolejnego wyścigu sprinterskiego – tym razem na torze Sebring International Raceway. Następnie, dwa tygodnie później, stawka IMSA przeniesie się na Road America.

Po trzytygodniowej przerwie ekipy GTLM oraz GTD pojadą wyścig na lubianym przez kierowców torze VIRginia International Raceway. Z kolei w dniach 4-6 września odbywać się będzie weekend wyścigowy na Laguna Seca, gdzie do wspomnianych samochodów GT dołączą prototypy DPi i LMP2. Po trzytygodniowej przerwie, związanej z wyścigiem 24h Le Mans, odbędzie się planowana pierwotnie na maj runda na torze Mid-Ohio.

Po serii wyścigów sprinterskich, na początku października odbędzie się druga runda pucharu długodystansowego – 6-godzinny wyścig na torze Watkins Glen. Dwa tygodnie później zaplanowano 10-godzinny wyścig Petit Le Mans, który wyjątkowo nie będzie stanowić finału sezonu.

Ostatni wyścig sprinterski, zarezerwowany dla samochodów GT, zaplanowano w ostatni weekend maja na torze Lime Rock, a sezon zakończy się przełożonym na 13-14 listopada 12-godzinnym wyścigiem na torze Sebring.

„IMSA jest wdzięczna za współpracę promotorom i sponsorom, którzy pomagali opracować zmieniony harmonogram wydarzeń. Naszym priorytetem od marca jest powrót do wyścigów tak szybko, i tak bezpiecznie, jak to możliwe, a ten zmieniony kalendarz jest tego dowodem” – powiedział prezydent IMSA John Doonan.

* – Endurance Cup
** – bez LMP2
*** – tylko GT
R Data Wydarzenie Lokalizacja
1 25-26 stycznia 24h Daytona* Daytona International Speedway
2 4 lipca Daytona 2** Daytona International Speedway
3 18 lipca Sebring 2 Sebring International Raceway
4 2 sierpnia Road Race Showcase Road America
5 23 sierpnia GT Challenge at VIR*** VIRginia International Raceway
6 6 września Monterey Grand Prix Laguna Seca
7 27 września Sports Car Challenge** Mid-Ohio Sports Car Course
8 4 października 6h of the Glen* Watkins Glen International
9 17 października Petit Le Mans* Road Atlanta
10 31 października Northeast Grand Prix*** Lime Rock Park
11 13-14 listopada 12h Sebring* Sebring International Raceway

Źródło: imsa.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league