Porsche wycofa się z IMSA

Niemiecki producent Porsche zapowiedział zakończenie programu fabrycznego w amerykańskich wyścigach długodystansowych po sezonie 2020, tłumacząc swoją decyzję koniecznością zminimalizowania wpływu pandemii koronawirusa na działalność marki.

„Decyzja o zatrzymaniu naszego zaangażowania w IMSA nie przyszła łatwo” – powiedział wiceprezydent Porsche Motorsport Fritz Enzinger. „Z uwagi na obecną sytuację ekonomiczną związaną z koronawirusem, jedynym logicznym rozwiązaniem dla działu sportowego było pomóc w zminimalizowaniu skutków kryzysu. Otwarcie omówiliśmy nasze wyjście ze wszystkimi zaangażowanymi i chciałbym podziękować Jimowi France’owi oraz kolegom z IMSA za zrozumienie”.

„Porsche należy do wyścigów długodystansowych. Będziemy ciężko pracować nad tym, aby nasze «Auf Wiedersehen» było jedynie tymczasowe”.

Porsche wygrało ubiegłoroczne mistrzostwa IMSA, w których od siedmiu lat współpracuje z zespołem CORE Autosport, a po rozpoczynającym sezon wyścigu 24h Daytona zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji.

Zakończenie programu GT Le Mans przez Porsche sprawia, że stawka aut w sezonie 2021 zmaleje do zaledwie czterech aut. Wciąż ścigać się będą oba samochody BMW Team RLL i dwa auta Corvette Racing. Porsche nadal będzie reprezentowane w klasie GT Daytona, poprzez zespoły klienckie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league