Rick Ware Racing pojedzie w kategorii GTD

W serii IMSA nie zobaczymy szóstego prototypu Riley Mk. 30. Rick Ware Racing potwierdziło, że zamiast ekspansji na prototypy LMP2, ekipa pojedzie w sezonie Sprint Cup.

Amerykański zespół znany z serii NASCAR ma wystartować w kategorii GT Daytona. Ekipa z bazą w Północnej Karolinie ma wystawić Audi R8 LMS. Początkowo RWR miał startować w klasie LMP2 w Multimatic/Riley Mk. 30, jednak po licznych problemach, odwołali start sezonu IMSA na torze Daytona International Speedway.

Być może wpływ na decyzję zespołu miało zwycięstwo w Azjatyckiej Serii Le Mans w kategorii LMP2 Am. Po tym triumfie Rick Ware Racing zagwarantowało sobie udział w najsłynniejszym wyścigu długodystansowym na torze Le Mans.

Ten program będzie zawierał starty we wszystkich wyścigach sprinterskich IMSA. Potencjalnie mówi się, że kierowcą Audi R8 LMS ma być Cody Ware, 24-letni syn założyciela zespołu Rickiego Wara. Do niego mają dołączyć dwaj inni znani kierowcy.

RWR ma również pojawić się na torze Road Atlanta, podczas 10-godzinnego wyścigu Petit Le Mans. Są to jednak tylko plotki.

Zespół Rick Ware Racing dołączy do Compass Racing #76 (McLaren 720S GT3), Gradient Racing #45 (Acura NSX GT3) i Wright Motorsports #91 (Porsche 911 GT3.R) w zmaganiach Sprint Cup.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league