Compass Racing powraca do IMSA

Kanadyjski zespół Compass Racing ogłosił przystąpienie do ośmiu tegorocznych wyścigów krótkodystansowych serii IMSA w kategorii GTD, wystawiając pojedynczego McLarena 720S GT3. W samochodzie z numerem 76 pojawi się znany ze startów z zeszłego roku Paul Holton oraz Corey Ferguson.

Paul Holton to fabryczny kierowca McLarena. Dla 26-latka to drugi sezon w Compass Racing #76 w kategorii GTD. Kierowca z Tallahassee będzie współdzielił swojego McLarena wraz z Coreyem Fergusem. 31-latek w zeszłym roku startował w serii towarzyszącej IMSA Michelin Pilot Challenge w kategorii GS. Corey jeździł wówczas McLarenem 570S GT4 (wraz z Jesse Lazarem), stał 4-krotnie na podium i został wicemistrzem wspomnianej serii.

Szef zespołu i jego twórca, Jill Beck nie może doczekać się startu 8-rundowych mistrzostw Michelin Sprint Cup: „Jesteśmy prawdziwie podekscytowani, że mamy Paula i Coreya w Sprint Cup w tym sezonie. Wszystkie elementy, jakich się spodziewaliśmy, tworzą całość, a my rozpoczynamy drugi rok z McLarenem 720S GT3 na bardzo silnej pozycji. Samochód nr. 76 ponownie będzie sponsorowany przez Richard Mille, przy wsparciu LED, AERO Paint, Torque Show i naszych przyjaciół z McLaren Automotive”.

Zeszły sezon ekipa Compass Racing #76 zakończyła zmagania w Michelin Sprint Cup na pozycji 11, zbierając łącznie 145 punktów. Najwyższym miejscem zajętym przez dwójkę Paul Holton i Matt Plumb było ósme miejsce na torze Detroit Belle Isle. Pierwszy wyścig Sprint Cup odbędzie się na ulicach Long Beach 17-18 kwietnia.

Źródło: compassracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league