Mazda potwierdza tegoroczne załogi

Czwórka etatowych kierowców Mazdy powróci na sezon 2020 IMSA Championship. Na rundy długodystansowe dołączą do nich Ryan Hunter-Reay oraz Oliver Pla.

W trzecim sezonie rywalizacji prototypu Mazdy RT24-P pojadą ci sami kierowcy, co w poprzednim roku. Załogę #55 stworzą Jonathan Bomarito i Harry Tincknell. Wspomniana dwójka wraz z Olivierem Pla odnieśli pierwsze zwycięstwo w klasie Daytona Prototype international podczas 6-godzinnego wyścigu na Watkins Glen. Brytyjsko-Amerykański duet wygrał jeszcze jedne zawody serii IMSA, w Road America.

Do prototypu #55 w rundach endurance dołączy mistrz IndyCar z 2012 roku, oraz zwycięzca Indianapolis 500 z 2014 roku – Ryan Hunter-Reay. Dla 39-latka z Dallas to nie jest debiut w prototypie Mazdy. W zeszłym roku pojechał on w zastępstwie za Harry’ego Tincknella podczas wyścigu na Mid-Ohio. Również to nie będzie pierwszy start Ryana Hunter-Reaya w 24h Daytona. Startował m.in. 2 lata temu w ekipie Wayne Taylor Racing gdzie zakończył zmagania na 15. pozycji w klasie Prototypów po dużych problemach z prototypem Cadillaca. Najwyższą pozycją Huner-Reaya było dwukrotnie zajęcie 3 miejsca w 2016 roku (w prototypie Corvette Spirit of Daytona Racing #90) oraz w 2014 roku (jadąc w ekipie SRT Motorsports #91).

W samochodzie #77 zasiądą ponownie Oliver Jarvis oraz Tristan Nunez. Wspomniany duet wygrał swój pierwszy wyścig na torze Canadian Tire Motorsports Park i 3-krotnie stawali na podium wyścigów IMSA na sezon 2019. To będzie 8 sezon dla Nuneza w ekipie Mazdy. Do nich dołączy Olivier Pla, który jak wcześniej było wspomniane wygrał pierwszy historyczny wyścig dla prototypu #55 podczas 6h Watkins Glen w czerwcu.

Źródło: mazdamotorsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league