Courage powróci do Le Mans

Zespół Courage Competition planuje starty się w tegorocznym sezonie Europejskiej Serii Le Mans. Francuska ekipa zamierza walczyć w prototypie BR Engineering.

Nieobecna w wyścigach długodystansowych od niemal 10 lat, ekipa Yvesa Courage’a zamierza w ten sposób wykorzystać szansę, którą prywatnym zespołom daje rosyjski SMP Racing. Rosjanie są obecnie zdeterminowani, by pozyskać kupców na swoje prototypy BR01 – jeden z nich może stać się orężem francuskiej ekipy dzięki Paolo Cantonemu, konstruktorowi rosyjskiego pojazdu i jednocześnie byłemu inżynierowi warsztatu Courage.

Właśnie poprzez Cantone, Courage negocjuje obecnie zakup jednego podwozia, które w tym roku miałoby powiększyć stawkę Europejskiej Serii Le Mans. Celem dla Courage’a jest również powrót do 24h Le Mans, w którym zespół nie uczestniczył od sprzedaży marki warsztatowi Oreca w roku 2007. Choć umowa nie została jeszcze oficjalnie zatwierdzona, Courage rozgląda się już za potencjalnymi kierowcami, przy czym konkretnych nazwisk jak na razie ekipa nie podaje.

Warsztat Courage, przez lata był jednym z najbardziej znanych producentów prototypów wyścigowych. Jego pojazdy walczyły m.in. z potężnymi Porsche 956 i 962 w latach 80-tych – były także partnerem Nissana przy jego obecności w wyścigach długodystansowych w latach 1998-1999. Podwozia Courage były również podstawą dla kilku innych warsztatów – mocno zmodyfikowany model C60 wykorzystywał zespół Pescarolo, nazywając go Pescarolo C60, a model CL75 przekonstruowała w 2005 roku Acura, nazywając go ARX-01a.

Mimo sprzedaży marki w roku 2007, Courage wciąż jest obecny w różnych wyścigach – ostatnio we francuskich mistrzostwach FFSA GT, gdzie ekipa StrategiC Le Mans GT by Courage odniosła zwycięstwa w dwóch z czternastu wyścigów.

Źródło: Endurance-info.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league