Giedo van der Garde dołączy do JOTA Sport

Giedo van der Garde dołączy do załogi JOTA Sport w tegorocznym sezonie Europejskiej Serii Le Mans. Były kierowca Formuły 1 pojawi się również w 24h Le Mans.

O dołączeniu do ekipy drugich wicemistrzów ELMS, 30-letni Holender poinformował na swojej stronie. Oficjalnie, van der Garde ma pojawić się w tym roku razem z Simonem Dolanem i jeszcze jednym, nieustalonym kierowcą – sam Holender stwierdził jednak, iż ponownie, dla JOTA Sport będzie walczył także Brytyjczyk Harry Tincknell.

Formuła 1 była rywalizacją na najwyższym poziomie motorsportu, jednak z Caterhamem nie było szansy na wygrywanie wyścigów” – powiedział van der Garde, komentując dołączenie do zespołu JOTA – „teraz, z JOTA jest to możliwe, i ponownie jest to wysoki poziom ścigania. Tego właśnie chcę: wygrywać. Zwycięstwo w 24h Le Mans jest nawet nie snem, jest moim celem. Właśnie dlatego bardzo cieszę się z dołączenia do tak znanego i cenionego zespołu, jak JOTA Sport. To dla mnie nowy rozdział, pójście w wyścigi długodystansowe, i jestem pewien, że będzie to zachwycające”.

Oprócz startu w ELMS, van der Garde zapowiedział również udział w tegorocznym 24h Le Mans – a także w poprzedzającym kultową batalię wyścigu WEC na Spa-Francorchamps, by tam przygotować się do prestiżowej rywalizacji. W Belgii, zmiennikiem Holendra i Simona Dolana w Gibsonie miałby być nie Tincknell, ale 20-letni Jake Dennis, obok którego kierowcy mieliby walczyć m.in. z Oreca 05 ekipy, obecnym w całym sezonie tegorocznych Mistrzostw Świata. Sama JOTA Sport jak na razie informuje, że dane kierowców WEC oraz trzeciego członka załogi startującej w ELMS poda w późniejszym terminie.

Cieszę się, że możemy pracować razem, i jestem przekonany, że będzie to długa i owocna współpraca. Giedo ma wszystkie atrybuty, by kontynuować swoje sukcesy z jednomiejscówek w samochodach sportowych, z niecierpliwością czekamy więc na pracę z nim” – powiedział Sam Hignett z JOTA Sport.

Dla Giedo van der Gardego, start w ELMS będzie wyraźną zmianą w jego karierze – dotychczas Holender był obecny w rywalizacjach pojazdów jednomiejscowych, na czele z sezonem spędzonym w Formule 1. Tu zresztą, van der Garde był obecny już w roku 2007, wówczas jako kierowca testowy ekip Spyker i Force India – później testował jeszcze samochody Renault i Saubera. Przed startami w wyścigach Formuły 1, Holender walczył m.in. w GP2, Formule 3 i Formule Renault 3.5 – w tej ostatniej zaliczając największy sukces, jakim było mistrzostwo sezonu 2008 i pokonanie m.in. Juliena Jousse, Michaiła Aloszyna czy Charlesa Pica.

Źródło: Giedo van der Garde 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league