Załoga AF Corse z nr 1 prowadzi po 9 z 12 godzin dwuetapowej rywalizacji Gulf 12 Hours. W wyniku uszkodzenia nadwozia i 8-minutowego postoju w boksach, na dalsze miejsca spadła załoga Michała Broniszewskiego.

Co prawda, już początek drugiej części rywalizacji na Yas Marina Circuit nieco zasmucił fanów Kessel Racing – nic jednak nie wróżyło tego, co miało się stać za niecałą godzinę. Tuż po starcie, na prowadzenie wyszedł Gimmi Bruni w Ferrari nr 1 – a Pierre Kaffer z nr 11 spadł z pozycji trzeciej na piątą. Niemiec szybko jednak wrócił na podium – czego nie można było wróżyć załogom McLarena od ASM Team i Audi od United Autosports, obecnych na torze pomimo awarii pojazdów w pierwszej części rywalizacji. Pół godziny od startu, Kaffer walczył z Philippem Peterem o drugie miejsce – najszybszym na torze był natomiast Jeroen Bleekemolen w, szóstym w stawce, Porsche ekipy Autorlando.

Pech dopadł wiceliderów wyścigu niecałą godzinę po starcie. Uszkodzenie przodu Ferrari zmusiło Petera do stawienia się na 8 minut w boksach – co strąciło załogę nr 3 na ósme miejsce, ze stratą 4 okrążeń do liderującego Gimmi Bruniego. Po zmianie, Broniszewski wyprzedził co prawda McLarena od MRS – ani to, ani rutynowe postoje nie zmieniły jednak sytuacji, w której Kessel praktycznie stracił szansę na zwycięstwo. Za Ferrari nr 1, w czołówce widniały siostrzane pojazdy nr 11 i nr 2 – a czwarte miejsce należało do Porsche nr 6, wciąż tracące okrążenie do lidera wyścigu.

Sytuacja ta zmieniła się dopiero wraz z kolejną serią pit-stopów – 3,5 godziny przed końcem wyścigu, Porsche weszło na podium wyprzedzając załogę nr 10 od AF Corse-Waltrip – problemy dopadły natomiast Ferrari nr 2 od AF Corse, które zwiększyło stratę do lidera do 8 okrążeń i spadło na miejsce ósme. Trzy okrążenia mniej miał do prowadzącego Ferrari McLaren od MRS – a cztery Ferrari nr 3, którym Michał Broniszewski wyprzedził Wolfa nr 45 i zajmował piąte miejsce. Jadące przed nim Ferrari nr 10 traciło jednak do lidera o jeszcze jedno okrążenie mniej – a dogonienie go stało się zadaniem Daniela Zampieriego, zmiennika Polaka.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race