Prema wycofa się z wyścigów prototypów

Włoski zespół Prema Racing zniknie z klasy LMP2 po zakończeniu tegorocznego sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Członkowie ekipy pozostaną jednak w padoku, pomagając w programie Iron Lynx.

W połowie 2021 roku Prema została kupiona przez właścicieli Iron Lynx, a obie ekipy rozpoczęły ścisłą współpracę na polu wyścigów długodystansowych. Włoski zespół wystawiał w ostatnich latach prototypy LMP2 w WEC oraz Europejskiej Serii Le Mans, pomagając w przygotowań Iron Lynx do uruchomienia programu fabrycznego Lamborghini w klasie hipersamochodów. Prema trenowała nie tylko mechaników i sztab operacyjny, ale również fabrycznych kierowców Lamborghini – Daniiła Kwiata, Mirko Bortolottiego i Andreę Calderelliego – w wyścigach prototypów.

Gdy Iron Lynx rozpocznie starty z prototypem Lamborghini SC63, członkowie Premy będą asystować w programie, działając z ramienia firmy consultingowej Prema Engineering. Zespół wyścigowy zaprzestanie natomiast startów w prototypach i zamierza sprzedać obie posiadane maszyny LMP2.

„W przyszłym roku będziemy zaangażowani w program LMDh i zostaniemy przy tym” – powiedział szef zespołu Prema Racing René Rosin. „Wykorzystaliśmy LMP2 do nauki, aby przygotować się do sezonu 2024, gdy będziemy skupieni na LMDh”.

Rosin dodał, że otrzymał wiele zapytań od kierowców chętnych do startów w ELMS, gdzie Prema wygrała rok temu. Nawet gdyby ten program okazał się opłacalny finansowo, wymagałby od zespołu zatrudnienia nowego personelu w miejsce osób asystujących w programie Iron Lynx.

Wpływ na decyzję o wycofaniu się z prototypów ma również fakt pojawienia się nowego samochodu w Formule 2 od przyszłego sezonu i w Formule 3 rok później.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze