Bortolotti na pole position w Dubaju

Mirko Bortolotti wywalczył pole position do 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Kierowca Lamborghini #964 zespołu GRT został przywrócony na pierwsze miejsce, gdy rezultat Christophera Miesa został uznany za nieważny.

Mies na ostatnim okrążeniu ustanowił rekordowe okrążenie dla samochodu GT3 1:56,615, lecz jego wynik został wykreślony, bowiem poprawił się w strefie żółtej flagi, jaka pojawiła się na koniec sesji z powodu samochodu, który zatrzymał się przy wjeździe do alei serwisowej.

Pole position wróciło więc do Bortolottiego, którego wynik 1:56,716 był o 0,035 sekundy lepszy od tego uzyskanego przez Jeroena Bleekemolena, który uzupełni pierwszy rząd. Trzecie miejsce zajął Yelmer Buurman, a Mies został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

W klasie A6 Am najszybszy był Nicky Pastorelli w Renault #28, zajmując jednocześnie szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej. W klasie SPX najlepszy był Oliver Webb, a pole position w klasie GT4 wywalczyła załoga Audi #248, do której należy Polka Małgorzata Rdest.

24-godzinny wyścig w Dubaju rozpocznie się w piątek, o godzinie 11 polskiego czasu.