Nicki Thiim zdobywcą pole position

Nicki Thiim, który był najszybszy w czasie obu sesji treningowych, pozostał niepokonany na torze w Portimao. Z czasem 1:53.863 zdobył pole position, pierwsze w historii dla zespołu Engstler. Drugi ze stratą +0.757 sekundy był Hiszpan Jordi Gené, a trzeci jego rodak - Pepe Oriola.

Thiim był najszybszy także w pierwszej części kwalifikacji, w której toczyła się walka o miejsca w czołowej dwunastce, premiowane awansem do Q2. Najlepszy czas Duńczyk ustanowił na ostatnim kółku, spychając Lorenzo Veglię na 13 miejsce.  Veglia w ostatniej chwili przyspieszył i ostatecznie wypchnął z Q2 Oscara Noguésa.

Zespół Noguésa nie zauważył jak pojechał Veglia i wypuścił swojego zawodnika na tor w czasie drugiej części kwalifikacji, za co Hiszpan zobaczył czarną flagę.

W Q2 na swoim pierwszym okrążeniu Thiim uzyskał najlepszy czas, a na kolejnym kółku jeszcze go poprawił. Wynik 1:53.863 zapewnił mu pierwsze pole startowe do jutrzejszego wyścigu.

Jego największym rywalem był dziś Jordi Gené, którego strata wyniosła prawie 0.8 sekundy, ale razem z trzecim Pepe Oriolą mogą być zadowolenia z najlepszych kwalifikacji dla zespołu Craft-Bamboo. Powody do radości może mieć również Lorenzo Veglia. Czwarte miejsce to jego najlepszy wynik w karierze.

Mimo opuszczenia obu sesji treningowych Kelvin van der Linde był piąty (+0.978). Szósta pozycja dla Morbidelliego (+1.082). Lider klasyfikacji generalnej Stefano Comini jutro ruszy dopiero z siódmej pozycji. Kevin Gleason zamknął pierwszą dziesiątkę i do drugiego wyścigu wystartuje z pole position.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league