Wierzbicki wygrywa na zakończenie sezonu Mazda MX-5 Cup Poland

Tegoroczny Mistrz Polski Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook Nikodem Wierzbicki zakończył sezon w najlepszym możliwym stylu, wygrywając finałowy wyścig na Torze Poznań.

Z pole position do sobotniego wyścigu wystartował Oskar Klimek, za którym ustawieni byli Jacek Cichopek i Jakub Glasse. Zwycięzca z poprzedniego dnia Wierzbicki rozpoczynał z piątej pozycji.

Klimek utrzymał prowadzenie po pierwszym okrążeniu, choć Cichopek wywierał na niego znaczną presję. Wierzbicki natomiast zyskał dwie pozycje, wyprzedzając Konrada Czaczyka i Glasse, który spadł na szóste miejsce.

Na drugim okrążeniu prowadzenie objął Cichopek, wyprzedzając Klimka. Za nimi na trzecie miejsce wyszedł Czaczyk, wyprzedzając Wierzbickiego, a Glasse powrócił na piątą lokatę.

Po wyjściu na pozycję lidera, Cichopek szybko odjechał na ponad dwie sekundy od reszty stawki. Tej po trzecim okrążeniu zaczął przewodzić Wierzbicki, wyprzedzając Czaczyka i Klimka.

Gdy tylko oswobodził się z peletonu, Wierzbicki narzucił rekordowe tempo i po dwóch okrążeniach dogonił Cichopka, rozpoczynając pojedynek o zwycięstwo. Klimek tymczasem popełnił błąd i wypadł z toru, co kosztowało go spadek na siódmą pozycję.

Wierzbicki wyprzedził Cichopka na siódmym okrążeniu i od tego momentu pewnie zmierzał po zwycięstwo. Jego śladami podążył Czaczyk, lecz po wyprzedzeniu Cichopka nie zdołał mu odjechać.

Ta dwójka rozpoczęła trwająca do samej mety pojedynek o drugie miejsce, który zakończył się różnicą 0,659 sekundy na korzyść Czaczyka. Wierzbicki wykorzystał tę walkę, aby odjechać na prawie 15 sekund i mocnym akcentem podkreślić tytuł mistrzowski w sezonie 2022.

Na czwartej pozycji finiszował Bartosz Palusko, a o piąte miejsce do samego końca walczyli Jakub Glasse i Tomasz Lach. Przemysław Turek był siódmy, przed Maciejem Kuchno, Oskarem Klimkiem i Krzysztofem Boguszem.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze