Jacek Cichopek znów na podium Mazda MX-5 Cup Poland

Jacek Cichopek wywalczył podium także w drugim wyścigu weekendu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland. Rybniczanin przebił się do przodu po starcie z piątego pola.

Cichopek od razu zyskał jedną pozycję, korzystając z tego, że ruszający z pole position Bartosz Palusko popełnił falstart i musiał zjechać do alei serwisowej na odbycie kary.

Były Mistrz Polski Endurance i Super S Cup od początku prezentował dobre tempo, podobne do liderów. Głównym rywalem był dla niego świetnie dysponowany Jakub Glasse, który dopiero co stał na podium poprzedniego wyścigu. Po kilku okrążeniach spędzonych obserwując swojego konkurenta, Cichopek przeprowadził doskonały manewr wyprzedzania w zakręcie Dęby, który miał zapewnić mu drugie podium w sezonie 2022.

Po wyprzedzeniu Glasse, rybniczanin zaczął myśleć o pogoni za liderami, lecz zamiast tego musiał skupić się na zaciętej obronie trzeciej pozycji. Dokonał tego o włos – przekraczając metę zaledwie 0,132 sekundy przed czwartym na mecie.

Drugie tegoroczne podium umocniło Cichopka na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Na sześć wyścigów do końca sezonu traci zaledwie 15 punktów do prowadzącego Konrada Czaczyka, przy 150 wciąż możliwych do zdobycia.

Jacek Cichopek: „Pierwsza część wyścigu była spokojna i trzymałem się całej stawki. Potem było trochę walki i zyskałem trzecią pozycję. Miałem chwilę spokoju, lecz potem musiałem bronić pozycji już do samej mety. Myślę, że awans z piątego na trzecie to całkiem dobry wynik”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze