Di Grassi i Müller na testach z Audi w Spielberg

W trakcie przeprowadzanych w tym tygodniu testów na austriackim torze Red Bull Ring ekipa Audi da szansę na jazdę RS5 DTM byłemu kierowcy Formuły 1 Lucasowi di Grassiemu oraz aktualnemu uczestnikowi Formuły Renault 3.5 Nico Müllerowi.

Di Grassi startował w F1 w 2010 roku jako jeden z kierowców Virgin Racing, gdzie był partnerem aktualnego reprezentanta BMW w DTM – Timo Glocka. Pod koniec 2012 roku 29-letni Brazylijczyk dołączył do Audi w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i wraz z Marciem Gene i Oliverem Jarvisem jadąc R18 e-tron quattro zajął trzecie miejsce w tegorocznych 24 Godzinach Le Mans.

Z kolei Müller obecnie rywalizuje w Formule Renault 3.5 i zajmując siódme w klasyfikacji kierowców. Szwajcar na ulicznym torze w Monako odniósł w tym roku swoje pierwsze zwycięstwo w serii. 21-latek ma już na swoim koncie test z Audi – wiosną 2012 jeździł on starszym modelem A4 DTM.

„Jesteśmy ciekawi, jak Nico i Lucas poradzą sobie z naszym RS5 DTM” – powiedział szef programu Audi w DTM, Dieter Gass. „Nico jest obiecującym młodym kierowcą, którego karierę obserwujemy z dużym zainteresowaniem od kilku lat. Lucas swoją szybkością i współpracą w kwestiach technicznych sprawił świetne wrażenie na naszym zespole w wyścigach długodystansowych, dlatego jest on uważany za doskonałego kierowcę testowego”.

Na testach będzie obecna także dwójka aktualnych kierowców Audi w DTM – Mattias Ekström oraz lider klasyfikacji generalnej Mike Rockenfeller. Audi jak do tej pory nie ujawniło żadnych informacji na temat swoich kierowców w przyszłorocznym sezonie DTM.

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league