Kubica i Glock na testach w Walencji

Zespoły BMW i Mercedesa oficjalnie potwierdziły, że podczas rozpoczętych dzisiaj testów Deutsche Tourenwagen Masters na Circuit Ricardo Tormo w Walencji za kierownicą ich samochodów zasiądą m.in. Robert Kubica i Timo Glock, którzy jeszcze do niedawna startowali w Formule 1.

Glock już w środę zaliczył swój pierwszy dzień testów BMW M3 DTM. Oprócz Niemca M3 testowali także Bruno Spengler, Andy Priaulx i Marco Wittmann.  Mercedesami C-klasse jeździli Daniel Juncadella i Christian Vietoris, a Audi Mattias Ekström i Jamie Green.

„Mam dobre wspomnienia z czasów współpracy z BMW Motorsport i jestem bardzo podekscytowany testowaniem BMW M3 DTM” – powiedział Glock.

„Jesteśmy zadowoleni, że możemy zaoferować Timo Glockowi możliwość poznania naszego BMW M3 DTM w Walencji” – przyznał dyrektor BMW Motorsport, Jens Marquardt.

30-latek startował ostatnio w zespole Marussia w Formule 1, ale opuścił ekipę w ubiegłym tygodniu. W ciągu swojej kariery w wyścigach samochodowych zdobył tytuł mistrzowski serii GP2 w 2007 roku oraz wygrał niemiecką Formułę BMW w 2001 roku.

Z kolei Mercedes oficjalnie potwierdził, że w piątek za kierownicą C-klasse DTM zasiądzie Robert Kubica. Polak powraca na tory wyścigowe po wypadku, któremu uległ w 2011 roku na rajdzie Ronde di Andora. 28-latek ostatnio po raz pierwszy od wypadku jeździł po torze wyścigowym testując Renault Megane Eurocup ekipy Oregon na torze San Martino di Lago – Kubica wg szefa zespołu bez większych problemów przejechał ponad 95 okrążeń i cały czas utrzymywał bardzo dobre tempo.

Źródło: www.TouringCarTimes,com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league