Sobotni wyścig DTM na Nürburgringu odwołany

Gęsta mgła na torze Nürburgring uniemożliwiła start zarówno kwalifikacji jak i wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters zaplanowanych na sobotę.

Warunki pogodowe spowodowały odwołanie kwalifikacji, w związku z czym na polach startowych do sobotniego wyścigu kierowcy ustawili się zgodnie z kolejnością klasyfikacji generalnej.

Rywalizacja nie została jednak rozpoczęta zgodnie z planem. Początkowo dyrekcja wyścigu rozważała start, lecz pomysł porzucono po przejazdach zapoznawczych samochodu bezpieczeństwa. Postanowiono wtedy przełożyć wyścig na 14:50.

Prawie półtorej godziny po planowanym starcie mgła nadal się utrzymywała, w związku z czym wyścig został przełożony aż do momentu poprawy warunków.

To jednak nie nastąpiło i po godzinie 16, prawie trzy godziny po planowanym starcie, DTM podjęła w końcu decyzję o odwołaniu sobotnich zawodów.

Reszta weekendu ma odbyć się zgodnie z harmonogramem, a odwołane sesje nie zostaną zaplanowane ponownie – w niedzielę na Nürburgringu odbędzie się więc tylko jeden wyścig, poprzedzony sesją kwalifikacyjną.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze