Auer wraca do Mercedesa-AMG, Ellis zadebiutuje w DTM

Zespół Winward Racing ogłosił swoje przystąpienie do tegorocznego cyklu Deutsche Tourenwagen Masters. Po krótkiej przygodzie z BMW, za kierownicę samochodu trójramiennej gwiazdy powróci Lucas Auer, a jego partnerem będzie Philip Ellis.

„Choć mamy duże doświadczenie z samochodami GT3, DTM to dla nas nowość i ogromne wyzwanie” – powiedział szef zespołu Christian Hohenadel. „Włożymy całą naszą energię i ekspertyzę w celu odniesienia sukcesów w tej serii z tradycjami”.

Winward Racing to ekipa z Teksasu, która połączyła się z utytułowanym niemieckim składem HTP Motorsport. Jeszcze w ubiegłym roku ekipa była znana jako HTP Winward, lecz niemiecki człon nazwy nie będzie już wykorzystywany. Założony w 2007 roku zespół HTP to prawdziwi specjaliści w wystawianiu samochodów GT3 Mercedesa – na swoim koncie mają zwycięstwo w 24h Spa-Francorchamps oraz liczne tytuły mistrzowskie w różnych odsłonach cyklu znanego obecnie jako GT World Challenge.

Philip Ellis ma już doświadczenie w pracy z ekipą, wygrywając dla Winward Racing tegoroczny wyścig 24h Daytona. Auer z kolei ma na swoim koncie pięć zwycięstw w wyścigach DTM.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Mike Rockenfeller Abt Sportsline
Kelvin van der Linde Abt Sportsline
Nico Müller Team Rosberg
Dev Gore Team Rosberg
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
Lucas Auer Winward Racing
Philip Ellis Winward Racing
    ROWE Racing
    ROWE Racing
    Walkenhorst Motorsport
    Jenson Team Rocket RJN
    GruppeM Racing
    Haupt Racing Team
    Haupt Racing Team

Źródło: htp-winward.de

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze