Audi pewne siebie przed sezonem

Już za tydzień rozpoczyna się nowy sezon DTM na torze Hockenheim. Szef Audi Dr. Wolfgang Ullrich, że jego team jest gotowy do nowego sezonu.

„Mamy ambitny plan: Audi chce być pierwszym producentem, który wygra serię po raz 3 z rzędu. Ten sukces będzie znakomity na ukoronowanie stulecia marki”, powiedział Ullrich.

Przeciwnicy z Mercedesa nie doceniają zgodnie zapowiedzi szefa Audi: „Jednak wiemy jak trudny będzie sezon. Konkurenci są bardzo szybcy i jesteśmy w stanie zrobić wszystko, aby z nimi wygrać”.

Pod presją będzie urzędujący mistrz Timo Scheider który będzie miał za sobą całą stawkę kierowców, którzy będą chcieli go zatrzymać: „Pierwszy raz nie zaczynam sezonu DTM jako osoba, która nie zdobyła mistrzostwa rok wcześniej. Tym razem ja będę musiał bronić tego trofeum, jednak jest to fajne uczucie. Oczywiście kluczowym zadaniem będzie obrona tytułu”, powiedział Scheider.

Tom Kristensen jest kolegą z teamu Timo Scheidera z tym sezonie i ma nadzieje, że zdoła utrzymać tempo z kwalifikacji z tamtego sezonu także w tym.

„Moje tempo w kwalifikacjach było dobre przez cały sezon. Dlatego jestem rozczarowany moimi wynikami w wyścigach. Szczególnie w Oschersleben, na Nürburgring, w Barcelonie i na Le Mans”, powiedział Kristensen

Inny skandynawski kierowca Audi czuje się pewnie przed sezonem: „Sezon 2009 będzie prawdziwym wyzwaniem. Jestem pewny siebie, ponieważ Audi przygotowało dobry samochód. W ubiegłym sezonie trzy razy wygrałem i pięć razy stawałem na podium. Wiemy jak małe różnice są w DTM, jednak jesteśmy gotowi zrobić wszystko, aby wygrywać”, powiedział Ekström

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze