Red Bull wycofuje się z DTM

Rzecznik giganta napojów energetycznych potwierdził, że firma Red Bull od tego sezonu wycofuje się z Deutsche Tourenwagen Masters.

W zeszłym roku, zarówno kierowca BMW Marco Wittmann, jak i zawodnik Audi Mattias Ekström, reprezentowali słynną niebieską barwę Red Bulla, lecz decyzja Ekströma o opuszczeniu DTM spowodowała, że austriacka firma ponownie rozważyła swoje plany odnośnie pozostania w serii.

Ekström ma wsparcie Red Bulla od 2002 roku i nadal będzie cieszył się współpracą z austriacką firmą w tegorocznych startach w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata ze swoim zespołem EKS.

Oznacza to, że nadchodzący sezon DTM będzie pierwszym od 2001 roku, gdzie nie pojawią się samochody z charakterystycznym logiem firmy, a zaprezentowane już auto Wittmanna pomalowane zostało na tradycyjne barwy bawarskiego producenta.

Rzecznik Red Bulla podkreślił, że „jest to chwilowe wycofanie się z serii”, jednocześnie dodając, że „pod koniec roku, kiedy przyszłość DTM będzie jasna, dokonamy ponownej oceny sytuacji".

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league