BMW na czele niedzielnych kwalifikacji DTM

Augusto Farfus zdobył pole position do niedzielnego wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters w holenderskim Zandvoort. Brazylijczyk pokonał swoich zespołowych kolegów Marco Wittmanna i Maxime’a Martina.

Większość kierowców uzyskała swoje najlepsze czasy jeszcze przed zmianą opon w połowie sesji. W tej grupie znajdował się Farfus, którego wynik 1:27,475 okazał się wystarczający do zdobycia pole position. Za Brazylijczykiem uplasowali się Wittmann i Martin, a drugi rząd uzupełniał Jamie Green w Audi.

Ze swojej pozycji nie był zadowolony zwycięzca z soboty Timo Glock. Niemiec miał nadzieję na poprawę swojego wyniku na drugim przejeździe, lecz został przyblokowany na swoim szybkim okrążeniu przez Edoardo Mortarę w Mercedesie.

Kierowca BMW popadł w furię i zdecydował się zademonstrować swoje niezadowolenie poprzez kilkukrotne zajechanie drogi Mortarze. Glock został przez to wykluczony z wyników kwalifikacji, tracąc swoje piąte miejsce.

{youtube}Va71g_6cl24{/youtube}

Skorzystał na tym lider klasyfikacji generalnej René Rast, obok którego w trzecim rzędzie ustawi się Mike Rockenfeller. Gary Paffett był najlepszym kierowcą Mercedesa, na siódmej pozycji, a czołową dziesiątkę zamknęli Bruno Spengler, Maro Engel i Robert Wickens. Wicelider klasyfikacji generalnej Mattias Ekström i trzeci w tabeli Lucas Auer zajęli odpowiednio 11. i 12. miejsce.

Niedzielny wyścig został zaplanowany na godzinę 15:18 polskiego czasu.