Suninen rozwiązuje kontrakt z M-Sportem

Teemu Suninen wydał oświadczenie, w którym poinformował o rozwiązaniu umowy z zespołem M-Sport Ford w Rajdowych Mistrzostwach Świata ze skutkiem natychmiastowym.

Uważa się, że powodem tej decyzji było pominięcie fińskiego kierowcy z planów zatrudnienia na przyszły sezon, w którym zadebiutują samochody hybrydowej WRC. W oświadczeniu możemy przeczytać, że decyzja został w pełni uzgodniona z brytyjskim zespołem, przez co miniony Rajd Ypres w Belgii był ostatnim dla Suninena w barwach M-Sportu.

„Nadszedł czas na pożegnanie z M-Sportem” – powiedział Suninen. „Jestem wdzięczny, że przez wiele lat miałem szansę być jednym z kierowców zespołu WRC. To była podróż pełna nauki oraz kilkoma wspaniałymi momentami. Mimo wszystko nic nie trwa wiecznie i zdecydowaliśmy, że naszedł czas na podjęcie nowych wyzwań”.

Oświadczenie ponadto zawiera także informację, że wkrótce powinniśmy poznać dalszą przyszłość Fina odnośnie startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Po dwóch latach startów w fabrycznym Fordzie Fiesta WRC, program Suninena w najwyższej rajdowej klasie został skrócony, a w tym sezonie dzielił samochód z Adrienem Fourmauxem, zaś w pozostałych rundach znajdował się za kierownicą Forda Fiesty Rally2. Po raz ostatni Suninen wystartował w belgijskim Rajdzie Ypres w tym miesiącu, jednak wycofał się z rywalizacji z powodu uszkodzonego silnika. Miał on również startować w Fieście Rally2 w Rajdzie Akropolu w Grecji w dniach 9-12 września. Nie wiadomo, czy wystartuje w swoim domowym Rajdzie Finlandii, a jeśli tak, to za kierownicą jakiego samochodu.

Źródło: wrc.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze