Sébastien Ogier najszybszy na shakedownie

Sébastien Ogier najszybszy na odcinku testowym przed Rajdem Korsyki. Za mistrzem świata uplasował się jego kolega zespołowy – Jari-Matti Latvala (+0,8 s), a na trzecim miejscu Kris Meeke (+1,4 s).

Zdecydowana większość zawodników w czwartkowy poranek pokonała trasę odcinka testowego trzy razy, choć nie było to regułą, bo kilku z nich przejechało go czterokrotnie, Jari-Matti Latvala i Mads Østberg - pięciokrotnie, a Eric Camilli aż sześć razy. Sébastien Ogier już na pierwszym przejeździe ustanowił najlepszy czas i z każdym kolejnym przejazdem poprawiał się, nie oddając prowadzenia swoim rywalom choćby na chwilę.

Na czwartym miejscu uplasował się Thierry Neuville, który wciąż nie podjął decyzji odnośnie swojej przyszłości w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Zarówno Hyundai, jak i Citroën chciałby podpisać z Belgiem wieloletni kontrakt, jednak plotki mówią o tym, że wicemistrz świata z 2013 roku chce umowy tylko na jeden sezon.

Piąte miejsce na shakedownie zajął Dani Sordo, który podczas tego rajdu razem z Neuvillem walczy o punkty do klasyfikacji producentów w pierwszym zespole Hyundaia. Na szóstym miejscu uplasował się Craig Breen, który podczas tegorocznego Rajdu Finlandii sensacyjnie ukończył rywalizację na trzecim miejscu. Irlandczyk także jest jednym z kandydatów do objęcia fotela Citroëna w przyszłym sezonie.

Siódme miejsce zajął Hayden Paddon, dopiero ósme trzeci z kierowców Volkswagena - Andreas Mikkelsen, a czołową dziesiątkę zamknęli obaj kierowcy jadący Fordem Fiestą WRC: Ott Tänak i Eric Camilli.

Hubert Ptaszek uplasował się na dziewiątym miejscu w swojej klasie, tracąc 14,9 s do lidera, Jana Kopecký'ego.

Harmonogram nie przewiduje rozegrania żadnego z odcinków specjalnych w czwartek. Rywalizacja zacznie się dopiero w piątek. Pierwszy odcinek specjalny o godzinie 09:28.