Hyundai z czterema samochodami podczas czterech rund tego sezonu

Hyundai Motorsport ogłosił, że na cztery rundy tego sezonu (Rajd Polski, Rajd Niemiec, Rajd Francji i Rajd Wielkiej Brytanii) zespół wystawi czwarty samochód, w którym zasiądą Kevin Abbring i Sebastian Marshall. Załoga Abbring/Marshall pojedzie samochodem z numerem 10 we wszystkich wspomnianych rundach.

Abbring konkurował już na trasach rajdowych każdego kraju, w którym pojawi się w tym roku. W 2009 roku w Polsce odniósł pierwsze zwycięstwo w JWRC, stając się najmłodszym w historii zwycięzcą rundy JWRC. Holender brał udział w trzech edycjach Rajdu Niemiec (2007, 2008, 2010). Start w rajdzie w 2007 roku był jego pierwszym startem w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W 2014 roku stanął na trzecim stopniu podium w Rajdzie Korsyki (ERC). Co do rajdu Wielkiej Brytanii, brał w nim udział w 2011 (gdzie zajął najlepsze miejsce w swojej kategorii) i w 2012 roku.

W tym sezonie Holender wystartował w Rajdzie Szwecji, gdzie przejął samochód Haydena Paddona, który to z kolei zastępował kontuzjowanego Daniego Sordo. Abbring w trudnych warunkach zajął dobre 11. miejsce i zdobył cenne doświadczenie.

Szef zespołu, Michel Nandan: „Mamy przyjemność potwierdzić udział Kevina w czterech rundach WRC: Rajdzie Polski, Rajdzie Niemiec, Rajdzie Francji i Rajdzie Wielkiej Brytanii. Wraz z Sebastianem wykonał dobrą pracę w Szwecji, podchodząc do swoich zadań z profesjonalnym podejściem i entuzjastycznym nastawieniem. Do tej pory, harmonogram testów nowego Huyndaia i20 nie pozwolił mu na udział w żadnym rajdzie, jednak w drugiej połowie roku łatwiej będzie to połączyć. Udział w czterech rundach pozwoli Kevinowi na zdobycie doświadczenia, a nam – dążyć do wyznaczonego celu, jakim jest pielęgnowanie młodych talentów w WRC. Chcemy dać Kevinowi szansę konkurowania na najwyższym możliwym poziomie oraz rozwijania umiejętności, podczas rywalizacji z najlepszymi kierowcami w WRC”.

Kevin Abbring: „Bardzo się cieszę z powrotu do WRC oraz zostania jednym z kierowców Hyundai Motorsport podczas czterech rund tego sezonu, poczynając od Rajdu Polski. Z punktu widzenia kierowcy, testowanie jest dobrym sposobem na złapanie rytmu i wyczucia potencjału samochodu, ale nie zastępuje to prawdziwego rajdowania. Od Rajdu Szwecji upłynęło sporo czasu i nie mogę się doczekać powrotu. Doświadczenie ze Szwecji było pomocne do tego, aby dowiedzieć się, jak pracuje zespół podczas weekendu rajdowego. W ostatnim czasie długo pracowałem z teamem i obecnie czuję się w nim, jak w rodzinie”.

„Polska jest jednym z krajów, z którym wiążą się moje najlepsze wspomnienia, w związku z tym, że wygrałem tam w JWRC w 2009 roku. W Polsce istnieje duże zainteresowanie motorsportem oraz wspaniała atmosfera, więc cieszę się, że swój udział w czterech rundach WRC zaczynam właśnie od tego kraju.”

Źródło: Hyundai Motorsport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league