Malcolm Wilson liczy na dalsze sukcesy zespołu M-Sport

Szef zespołu M-Sport, Malcolm Wilson, przyznał że liczy na kolejne sukcesy, po tym jak Elfyn Evans wywalczył 3. miejsce w Rajdzie Argentyny.

Finisz na najniższym stopniu podium był najlepszym wynikiem w karierze walijskiego kierowcy. Poprzednio jego najlepszym osiągnięciem było zajęcie 4. miejsca (dwukrotnie w ubiegłym roku oraz w tegorocznym Rajdzie Meksyku). Podium w Argentynie było jednocześnie pierwszym podium dla zespołu w tym roku. W związku z tak dobrym wynikiem, Malcolm Wilson wierzy, że Evans w dalszej części sezonu będzie się sprawował jeszcze lepiej.

„Elfyn wykonał wspaniałą pracę. W Argentynie chodziło o kontrolowanie tempa i dbanie o samochód i wywiązał się z tego zadania znakomicie” – powiedział Brytyjczyk.

„Wiemy z poprzednich rajdów, że pomimo młodego wieku, Elfyn jest doświadczonym kierowcą, jednak myślę, że to podium doda mu pewności siebie i pozwoli zrobić krok do przodu”.

„Evans był nieco rozczarowany, że przez większą część rajdu nie był zaangażowany w bezpośrednią walkę z innymi kierowcami, jednak była to ostatnia rzecz, jakiej on potrzebował”.

W osiąganiu dalszych sukcesów kluczowym elementem będzie wprowadzenie nowego Forda Fiesty RS podczas Rajdu Portugalii. Nową wersję auta dostaną zarówno Evans, jak i Ott Tänak.

„Nasz cel nie zmienia się – po tym, jak dostaniemy nowy samochód, w drugiej połowie roku chcemy finiszować z dwoma naszymi kierowcami na podium. Nowy Ford Fiesta na pewno pojawi się w Portugalii. Testy odbywają się pomyślnie i nie możemy się doczekać jego debiutu” – zakończył szef M-Sportu.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league