Ogier i Meeke najszybsi podczas shakedownu

Sébastien Ogier i Kris Meeke uzyskali taki sam czas najlepszego przejazdu podczas odcinka testowego przed Rajdem Argentyny. Obaj kierowcy przejechali odcinek z Villa Garcia do Cabalango o długości 4,59km w czasie 2:30,9s.

Zwycięzcą Shakedownu został Francuz, ponieważ osiągnął swój najlepszy czas podczas trzeciego przejazdu, a Brytyjczyk podczas czwartego. Séb dobrze odpoczął w trakcie 6-tygodniowej przerwy i cieszył się, że mógł wrócić za kierownicę swojego Volkswagena.

„Odpocząłem podczas przerwy, ale sześć tygodni to dużo czasu, więc cieszę się, że wróciłem za kierownicę Polo. Przez ten czas mieliśmy tylko jeden dzień testowy na szutrze, dlatego odcinek testowy był bardzo ważny aby znaleźć odpowiedni rytm” – powiedział Ogier.

„Początek sezonu nie był idealny. Mamy tempo, ale brakuje nam powtarzalności. Popełniłem kilka błędów. Dobrze było wykorzystać ten czas na oczyszczenie głowy i reset. Podobnie jak Seb, ja również testowałem w tym okresie na szutrze tylko przez jeden dzień, dlatego dobrze było złapać wyczucie podczas shakedownu” – stwierdził Meeke.

Następne miejsca w klasyfikacji zajęli Andreas Mikkelsen, Mads Østberg, Jari-Matti Latvala i Thierry Neuville. Cała czwórka zmieściła się w jednej sekundzie. Nowozelandczyk Hayden Paddon w barwach Hyundaia uszkodził lewy drążek kierowniczy i uderzył w płot, ale samochód udało się naprawić, więc pojawi się na starcie dzisiejszego wieczornego OS-u.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league