Zawodnik zespołu M-Sport liczy na lepsze tempo podczas Rajdu Argentyny niż rok wcześniej. W ubiegłej edycji, kiedy debiutował. zajął 7. miejsce.

11 miesięcy temu celem Brytyjczyka było osiągnięcie mety i zebranie jak największego doświadczenia. Evans wiedząc o tym, co jest jego planem, był jednak sfrustrowany niemożnością pokazania swojego potencjału.

„Tym razem to będzie zupełnie inny rajd niż rok temu, kiedy najważniejsze było przede wszystkim dojechanie do mety. Nadal celujemy w solidny wynik, ale mam nadzieję, że pokażemy spore postępy w porównaniu z rezultatem z poprzedniego sezonu” – powiedział Elfyn Evans.

Fakt, że 90% trasy jest nowa nie smuci go. Kierowca Forda Fiesta uważa, że zatrze to różnicę w doświadczeniu poszczególnych zawodników.

„To dla nas dobra wiadomość, ponieważ gdyby trasa była taka sama, ci, którzy mają tu już sześć czy siedem lat doświadczenia, mieliby dużą przewagę. Teraz szanse są wyrównane. Nie martwię się nowymi odcinkami. Rok temu przyzwyczaiłem się do przygotowywania notatek zera” – powiedział Evans.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race