Kajetanowicz wystartuje w pełnym sezonie WRC 3

Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Maciej Szczepaniak powrócą do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata za kierownicą Škody Fabii R5 evo począwszy od marcowego Rajdu Meksyku.

Załoga Kajetanowicz/Szczepaniak w ubiegłym sezonie również siedmiokrotnie pojawiała się w stawce WRC – sześciokrotnie w Volkswagenie Polo GTI R5, a raz w Škodzie Fabia R5 w Turcji, gdzie odniosła zwycięstwo, zaś na koniec rywalizacji zajęli drugie miejsce w kategorii WRC 2. Teraz na Polaków czeka podobny program w WRC  3, który zostanie zainaugurowany Rajdem Meksyku w dniach 12-15 marca. Dla Kajetanowicza będzie to debiut w tej rundzie.

„Przygotowania do tego startu zajęły kilka miesięcy. Nasz kolejny sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata jest efektem wytężonej pracy całego zespołu LOTOS Rally Team oraz zaufania naszych Partnerów. Cieszę się, że razem będziemy reprezentować nasz kraj w najtrudniejszych rajdach najdalszych zakątków świata. Przed nami sprawdzian, którego wyniki poznamy pod koniec sezonu. Jestem pełen optymizmu. W zeszłym roku pokazaliśmy, że możemy walczyć o najlepszy wynik. Skorzystamy z nowej wersji Skody Fabii R5 i tak jak wszyscy wierzę, że to auto da nam wiele możliwości” – powiedział Kajetanowicz.

Nasz załoga przystąpi do zmagań w ulepszonej wersji Fabii R5, która obędzie obsługiwana przez hiszpańskiego tunera RaceSeven, zaś strategicznie Polaków wspierać będą LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience i Pirelli.

Źródło: kajto.pl

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league