Rajd Szwecji odbędzie się zgodnie z planem

FIA potwierdziła, że zbliżający się Rajd Szwecji, który odbędzie się w przyszłym tygodniu, zostanie zorganizowany zgodnie z planem po doniesieniach o możliwym odwołaniu rundy z powodu dość wysokiej temperatury powietrza utrzymującej się w regionie.

W ostatnim czasie w rejonie szwedzkiego Värmland i wzdłuż granicy z Norwegią odnotowywano znacznie wyższe temperatury niż normalnie, co powodowało topnienie śniegu. Delegat sportowy FIA Timo Rautiainen przeprowadził w tym celu inspekcję odcinków specjalnych.

Rajd będzie odbywał się przez wszystkie cztery dni, tak jak pierwotnie planowano, jednak zmianie ulegnie układ tras. Na nowy harmonogram składać się będzie 180 kilometrów oesów, zaś na koniec rundy przyznane zostaną pełne punkty.

Rajd rozpocznie się w czwartek wieczorem poprzez tradycyjną już ceremonię i bezpośrednią walkę załóg na próbie Karlstad. W piątek załogi przejadą przez norweskie odcinki Hof-Finnskog i Finnskogen, a także przez próbę Nyckelvattnet wzdłuż szwedzkiej granicy. Dzień zakończy przejazd przez sprinterski odcinek Torsby. W sobotę przeprowadzone zostaną przejazdy przez te same odcinki specjalne, a na niedzielę składać się będzie podwójny przejazd przez próbę Likenas.

„To fantastyczne, że mogę potwierdzić kontynuację Rajdu Szwecji. W ciągu ostatnich kilku dni wiele osób ciężko pracowało, aby osiągnąć ten stan i jestem szczęśliwy się, że kibice, widzowie TV oraz uczestnicy będą mogli cieszyć się jednymi z najbardziej spektakularnych i najszybszych odcinków WRC. Zapraszamy zgodnie z planem kibiców do lasu. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście, mogą cieszyć się przekazem TV w sobotę i niedzielę, jak również streamingiem wszystkich oesów w WRC+ All Live” – powiedział szef rajdu Glenn Olsson.

Źródło: rallysweden.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league