Bottas po raz kolejny wystartuje w Rajdzie Arktycznym

Valtteri Bottas drugi raz z rzędu znalazł się na liście startowej Rajdu Arktycznego. Dla kierowcy zespołu Mercedes AMG Petronas Motorsport, będzie to jeden z etapów przygotowań do sezonu 2020 Formuły 1.

Fiński kierowca zadebiutował w zeszłym roku za kierownicą samochodu rajdowego podczas ubiegłorocznej edycji Rajdu Tunturi, gdzie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Tym razem Bottas zasiądzie za kierownicą samochodu Citroën DS3 WRC w starszej specyfikacji, którym wygrał grudniowy rajd rozgrywany na torze Paul Riciard - Côte d'Azur 2019. Pilotem Fina ponownie będzie Timo Rautiainen, który niegdyś był partnerem zespołowym mistrza świata WRC - Marcusa Grönholma.

Rajd Arktyczny będzie także oficjalnym debiutem za kierownicą Toyoty Yaris WRC Kalle Rovanpery, który od tego sezonu dołączył do ekipy Toyoty GAZZO Racing. Ubiegłoroczny mistrz kategorii WRC 2 Pro będzie miał dobrą okazję, aby przystosować się do specyfikacji samochodu WRC przed zbliżającym się Rajdem Monte Carlo oraz Rajdem Szwecji.

Fiński rajd staje się z roku na rok, co raz bardziej atrakcyjny pod względem rywalizacji. Na liście startowej tegorocznej edycji znalazło się 135 załóg, a więc o blisko 30 więcej niż w ubiegłym roku. Ekipy będą miały do pokonania dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 201 kilometrów. Rajd potrwa dwa dni i będzie rozgrywany między 17, a 18 stycznia.

Źródło: thecheckeredflag.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league