Tidemand powróci do WRC na Rajd Turcji

Pontus Tidemand będzie miał okazję do jazdy samochodem Ford Fiesta WRC podczas Rajdu Turcji, który odbędzie się za miesiąc.

Szwed był kierowcą M-Sportu podczas otwierającego sezon Rajdu Monte Carlo w styczniu, a następnie w domowym Rajdzie Szwecji. W Monte Carlo zajął 20. miejsce po problemach z zawieszeniem, a w Szwecji był ósmy. Teraz M-Sport postawił na Tidemanda i jego pilota Ola Fløene podczas dobierania załóg na jedenastą rundę tegorocznego sezonu WRC.

„Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Rajdowych Mistrzostw Świata oraz do zespołu M-Sport. Czekałem na to, odkąd ukończyłem lutowy Rajd Szwecji. Jestem w pełni skoncentrowany na możliwie najlepszym przygotowaniu, ponieważ wiem z zeszłego roku, że Turcja to trudny rajd, ale jestem gotowy na to wyzwanie. Mam nadzieję na dobry postęp podczas tej rundy oraz na to, że będę w stanie być bardziej konkurencyjnym, ponieważ posiadam już trochę doświadczenia” – powiedział Tidemand.

Szef M-Sportu Rich Millener dodał z kolei, że nie może doczekać się tego, jak Tidemand poradzi sobie na trudnych tureckich trasach.

„Na początku tego roku nie miał szczęścia – pozycja startowa oraz problemy techniczne działały przeciwko niemu, ale jeśli weźmiemy to pod uwagę, był to naprawdę solidny debiut i chcemy zobaczyć, co może zrobić na szutrze. Pontus jest wszechstronny i konkurencyjny na wszystkich rodzajach nawierzchni. Ma talent i chcemy zobaczyć, jak robi kolejny krok w swojej karierze” – mówił Millener.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league