Sébastien Ogier potwierdził, że swoją karierę w Rajdowych Mistrzostwach Świata zakończy po przyszłym sezonie.

Ogier zadebiutował w WRC w 2008 roku, zaś dwa lata później odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Rajdzie Portugalii w barwach Citroëna. Na początku sezonu 2013 trafił do fabrycznego zespołu Volkswagena, wspólnie z którym sięgnął po cztery mistrzowskie tytuły. Po odejściu niemieckiego producenta ze sportu, Ogier przeszedł na dwa sezony do M-Sportu, z którymi także wywalczył mistrzostwa, a od tego roku postanowił powrócić do Citroëna.

Kontrakt z Citroënem będzie obowiązywał jeszcze w przyszłym sezonie, jednak Ogier już potwierdził, że następnie zamierza odłożyć swój kask na półkę i skupić się na życiu prywatnym.

„Moja kariera w Citroenie zakończy się pod koniec sezonu 2020. Później chcę iść naprzód, być dłużej w domu, stać się możliwie najlepszym ojcem i spędzać więcej czasu z moim synem. Zamierzam też wznowić studia ekonomiczne, nawet interesuje mnie ekologia, mimo że rywalizowałem przez lata w samochodach. Jestem wrażliwy na losy planety. Oprócz tego chcę grać w golfa – przygodę z tym zacząłem niedawno i jest to bardzo wciągająca rzecz. Będę też uprawiać sport, ale w mniej restrykcyjnym stopniu niż teraz” – powiedział Ogier w rozmowie z Yahoo Sport.

Francuz, który zgromadził do tej pory sześć mistrzowskich tytułów w WRC, w tym sezonie odniósł zwycięstwa w Rajdzie Monako i Rajdzie Meksyku. Przed zbliżającym się Rajdem Finlandii zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, mając 4 punkty straty do liderującego Otta Tänaka oraz mając 3 oczka zapasu nad trzecim Thierrym Neuvillem.

Źródło: yahoo.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race