Hayden Paddon nie pojawi się na starcie zbliżającego się Rajdu Finlandii z powodu zbyt dużych uszkodzeń samochodu po wypadku, do którego doszło podczas poniedziałkowych testów.

Szef M-Sport WRT Rich Millener potwierdził, że Ford, za kierownicą którego miał wystartować Paddon w swoim powrocie do WRC, został zbyt poważnie uszkodzony, a dodatkowo nie ma czasu, aby dostarczyć kolejny pojazd przed czwartkowym startem Rajdu Finlandii. Millener potwierdził jednocześnie, że wypadek był spowodowany przez kamień znajdujący się na trasie testu.

„Na jednym z przejazdów kamień został wyrzucony na trasę. [Paddon] zawrócił i ponownie jechał tym samym odcinkiem drogi, jednak natknął się na kamień na środku ślepego prawego zakrętu pokonywanego na szóstym biegu. Kamień uderzył w dolną część osłony miski olejowej, po czym wyniósł samochód w powietrze. Od tej chwili załoga była już tylko pasażerami, nie mogła nic z tym zrobić” – powiedział Millener w rozmowie z wrc.com.

„Nie można odpuszczać w każdym zakręcie na wypadek, gdyby znajdował się tam kamień. Taka jest natura testów – zawsze będziesz pierwszą osobą, którą natkniesz się na cokolwiek, co pozostawiłeś po poprzednim przejeździe”.

Millener dodał również, że przed podjęciem decyzji o wycofaniu Paddona, zespół za wszelką cenę starał się znaleźć alternatywę.

„Pierwszą reakcją Malcolma (Wilsona, dyrektora zarządzającego M-Sportu) było znalezienie sposobu na start, ale to po prostu nie było możliwe. Samochód musi trafić do naprawy, a nie da się sprowadzić kolejnego auta na czas. To okropna sytuacja dla Haydena. Ten facet ma teraz ogromnego pecha. Niestety, takie jest ryzyko, kiedy testujesz samochodem, w którym zamierzasz wystartować”.

Paddon był jednak pod wrażeniem tego, jak prowadził się Ford Fiesta.

„Zastanawiałem się, jak będzie wyglądać jazda po ośmiu miesiącach poza samochodem WRC. Było świetnie. Czułem się, jakbym nigdy nie robił przerwy. Od pierwszego kilometra już miałem właściwe odczucie. W Finlandii potrzebny jest samochód, który da Ci pewność siebie. To podwozie naprawdę to zapewnia, jest to coś wyczuwalnego od razu. Można opierać się na podwoziu i być przekonanym, że utrzyma linie przejazdu w zakrętach” – mówił Paddon.

W zespole M-Sport nie wystartuje także Elfyn Evans, który nabawił się kontuzji pleców podczas Rajdu Estonii. Na miejscu Walijczyka pojawi się Gus Greensmith.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race