Ogier utrzymuje pewne prowadzenie w Rajdzie Korsyki

Sébastien Ogier wciąż znajduje się na pierwszym miejscu w Rajdzie Korsyki, powiększając prowadzenie nad swoimi rywalami do ponad 50 sekund. Bardzo dobrym tempem popisał się jego rodak Sébastien Loeb, który powrócił do rywalizacji w ramach Rally 2, wygrywając drugiego dnia zmagań 4 odcinki specjalne.

Na pierwszych dwóch dzisiejszych oesach najszybszy był Loeb, który pożegnał się z dobrym wynikiem po wczorajszym wypadnięciu z trasy na OS2. Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata po tym wypadku stwierdził, że od teraz będzie jeździł dla zabawy, pokazując to o poranku. Z kolei Ogier miał za zadanie utrzymać bezpieczne prowadzenie, które po piątku wynosiło ponad pół minuty. Aktualny mistrz WRC był odpowiednio 4, 3 i 2 na porannej sobotniej pętli, po której zwiększył przewagę do 41 sekund nad Thierrym Neuvillem. Belg przyznał wczoraj, że pogodził się już z porażką z kierowcą M-Sportu.

Reprezentant Hyundaia co prawda nie miał możliwości ataku na pierwsze miejsce, jednak musiał uważać na znajdujących się za nim Krisem Meeke oraz Otta Tänaka, który uzyskał najlepszy czas na ostatnim odcinki porannej pętli. Różnica między tymi trzema kierowcami na serwisie wynosiła zaledwie 7,3 sekundy.

Po południu prowadzący Ogier pewnie kontrolował swoje tempo, utrzymując bezpieczną różnicę czasową wobec rywali. Chociaż Francuz nie wygrał żadnego z kolejnych trzech odcinków specjalnych, przed niedzielną częścią Rajdu Korsyki ma ponad 50 sekund przewagi nad Tänakiem, który przesunął się na drugie miejsce. Z rywalizacji odpadł Meeke, który na ostatnim dzisiejszym oesie wyleciał z trasy. Trzecie miejsce zajmuje Neuville, który do Estończyka traci zaledwie 0,1 sekundy.

Czwarty jest Esapekka Lappi, który był najszybszy na pierwszym i ostatnim (wspólnie z Tänakiem) odcinku popołudniowej pętli. Wówczas wtedy z rajdu odpadł również jego zespołowy kolega z Toyoty Jari-Matti Latvala, który popełnił błąd na hamowaniu i tyłem swojego Yarisa uderzył w drzewo. Japoński zespół potwierdził, że FIA zgodziła się na trzygodzinny serwis, który ma pomóc w powrocie Fina do rywalizacji jutro w ramach przepisów Rally 2. Drugi poserwisowy oes padł z kolei łupem Loeba, który jednak nie liczy się w ogólnym zestawieniu po wczorajszym wypadku. Piąte miejsce zajmuje Dani Sordo, jako szósty jedzie Elfyn Evans, zaś na siódmej pozycji plasuje się Andreas Mikkelsen.

W WRC 2 na pozycji lidera wciąż znajduje się Jan Kopecký, który ma 3 minuty przewagi nad resztą stawki. Polska załoga Łukasz Pieniążek – Przemysław Mazur plasuje się na 5 miejscu w tym zestawieniu ze stratą prawie 12 minut do Czechów.

Jutro załogi będą miały do pokonania tylko dwa odcinki specjalne: pierwszy z nich to potężna, 55-kilometrowa próba Vero – Sarrola-Carcopino, która ruszy o godzinie 9:23, zaś na zakończenie Rajdu Korsyki zostanie rozegrany Power Stage o długości 16,25 km, który rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:18.