Rusza drugi sezon Super S Cup

Już w nadchodzący weekend 10-12 maja Tor Poznań będzie gościć pierwszą rundę drugiego sezonu Mistrzostw Polski Super S Cup. Do inauguracji tegorocznego cyklu przystąpi 15 zawodników.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, kierowcy rywalizować będą w identycznie przygotowanych przez organizatora samochodach MINI Cooper S. Od czasu ostatniej rundy dokonano kilku nieznacznych modyfikacji w specyfikacji aut, co może znaleźć swoje przełożenie w lepszych czasach okrążeń. Obowiązkowym punktem przygotowań do sezonu była wizyta samochodów na hamowni, aby upewnić się co do jednakowej mocy wszystkich silników. Jedną z najważniejszych nowości jest dla zawodników wprowadzenie dedykowanych opon deszczowych, a prognozy pogody nie wykluczają ich użycia już podczas pierwszej rundy.

Faworytem do zwycięstwa będzie aktualny mistrz serii Jacek Łukaszyk, który wygrał trzy ostatnie wyścigi i zakończył pierwszy sezon z pięcioma zwycięstwami. Powtórzenie takiego wyczynu nie będzie proste, bowiem rywale – przede wszystkim pozostali zwycięzcy wyścigów Bartosz Alejski i Jakub Kojder – przepracowali zimę próbując znaleźć sposób na pokonanie mistrza kraju.

Tegoroczna stawka ponadto wzbogaciła się o kilku mocnych zawodników, którzy będą chcieli zaburzyć dotychczasowy porządek. Największy potencjał ku temu ma były mistrz w wyścigach długodystansowych Jacek Cichopek, który po latach startów za kierownicą BMW przesiądzie się do auta z napędem na przednią oś. Spory potencjał mają też dwaj uczniowie wyścigowej akademii Fastline – Mateusz Miękoś i Łukasz Kaźmierczak – uzyskujący dobre czasy podczas przedsezonowych testów. Podczas tegorocznej inauguracji sezonu po raz pierwszy w stawce Super S Cup pojawią się zagraniczni kierowcy – Steve Feige i Hardi Gehrmann.

Regulamin sportowy cyklu pozostał w większości niezmieniony – weekend wyścigowy nadal składać będzie się z sesji kwalifikacyjnej oraz dwóch wyścigów na dystansie 25 minut, a najważniejszą nowością będzie przyznawanie dwóch punktów za najszybsze okrążenie wyścigu. Tak jak dotychczas, do drugiego wyścigu weekendu kierowcy przystąpią w odwróconej kolejności na mecie poprzednich zmagań – przy powiększonej w tym sezonie stawce oznacza to, że zwycięzca z sobotniej rundy będzie startować w niedzielę z 15. pozycji.

Zmagania w ramach pierwszej rundy rozpoczną się w piątek od półgodzinnego treningu. Tego samego dnia o 13:50 zaplanowano sesję kwalifikacyjną, gdzie kierowcy powalczą o pierwsze w tym sezonie punkty oraz ustalą pomiędzy sobą kolejność na starcie sobotniego wyścigu – ten odbędzie się o godzinie 9:20, z kolei niedzielne zmagania zaplanowano na godzinę 15:05.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league