Zespół motocrossowy Räikkönena zyskał status fabryczny

Mistrz świata Formuły 1 z sezonu 2007 Kimi Räikkönen, który wraz z sezonem 2021 zakończył swoją przygodę z serią, będzie teraz stać na czele fabrycznego zespołu motocrossowego Kawasaki Racing Team.

Razem z byłym zwycięzcą motocrossowego Grand Prix Antti Pyrhonenem, Räikkönen prowadzi zespół od dziesięciu lat. Po raz pierwszy będzie jednak cieszyć się statusem ekipy fabrycznej.

„Nie jest tajemnicą, że jedną z moich największych życiowych pasji przez wiele lat był motocross, ale ten zespół nie jest czymś, co można nazwać hobby” – powiedział Räikkönen. „Jestem bardzo poważny, bardzo skoncentrowany i dążymy do tego, aby osiągnąć najlepsze, co tylko jesteśmy w stanie. Teraz, kiedy wycofałem się z wyścigów [F1], będę w stanie spędzać więcej czasu nad tym projektem. Nie na codziennych sprawach, ale bardziej ze strategicznego punktu widzenia, korzystając z mojego doświadczenia na temat pracy zespołów o tego, co tworzy sukces na arenie międzynarodowej”.

„Wszyscy, łącznie ze mną są zachwyceni, że Kawasaki wybrało nas na zespół fabryczny. Wiem, że szansa na sukces jest zawsze większa, dzięki bezpośredniemu wsparciu fabrycznemu, co przekłada się na wielką szansę dla nas jako nowego zespołu Kawasaki Racing Team w motocrossie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Kawasaki Racing Team

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze