Chadwick wygrywa wyścig W Series na torze w Barcelonie

Jamie Chadwick wygrała wyścig na torze w Barcelonie. Drugie miejsce zajęła Abbi Pulling, a podium uzupełniła Alice Powell. Chadwick powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej do 37 punktów nad drugą Powell.   

Chadwick zaliczyła dobry start, utrzymując pozycję i szybko odjeżdżając rywalkom. Powell straciła pozycję na rzecz Pulling. Na starcie po jednej pozycji zyskały również Emma Kimilainen oraz Marta Garcia.  

Już pod koniec pierwszego okrążenia, Chadwick wyrobiła sobie sekundową przewagę. Nie udało się jej powiększyć, z powodu mocno naciskającej Pulling. Najlepsze tempo na początku wyścigu prezentowała jednak Powell, która wykręciła najlepszy czas okrążenia na poziomie 1:47,626.

Pulling ciągle zmniejszała stratę do liderki wyścigu i na piątym okrążeniu traciła tylko pół sekundy. Blisko pierwszej dwójki trzymała się również Powell, która traciła do Pulling 0,3 s. Trzy prowadzące zawodniczki odjechały reszcie stawki na ponad sekundę.

Na okrążeniu siódmym Powell była bardzo blisko Pulling, próbując zaatakować rywalkę w pierwszym zakręcie. Odległość do zawodniczki Racing X okazała się jednak zbyt duża i Brytyjka musiała odpuścić atak.

Walka toczyła się nie tylko na prowadzeniu. Hawkins i Moore świetnie rywalizowały ze sobą na ósmym okrążeniu. Ostatecznie to Moore udało się wskoczyć na 10. pozycję po dobrym ataku w zakręcie pierwszym.

Na półmetku wyścigu wyścigu sytuacja na torze ustabilizowała się. Chadwick wciąż utrzymywała się przed Pulling i Powell. Pierwsza trójka natomiast miała ponad półtorej sekundy przewagi nad czwartą Kimilainen.

Na ostatnim okrążeniu Pulling znacznie zbliżyła się do Chadwick. Zawodniczka Racing X trzymała się w odstępie pół sekundy za liderką przez całe okrążenie, jednak nie udało się jej wykonać skutecznego manewru i to Chadwick zwyciężyła w wyścigu.

Na ostatnim okrążeniu Chloe Chambers straciła panowanie nad samochodem i wpadła w żwir.

Do Chadwick na podium dołączyły Pulling oraz Powell. Czwarte miejsce zajęła Kimilainen, a piątą pozycję zachowała Beitske Visser. Marta Garcia dojechała szósta, a siódma była Belen Garcia. TOP10 domknęły Nerea Marti, Fabienne Wohlwend oraz Sarah Moore.

Następny wyścig W Series odbędzie się w dniach 1-3 lipca na torze Silverstone.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1