Kolejny Indianapolis 500 dla Montoyi

Dwukrotny zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Juan Pablo Montoya ponownie dołączy do zespołu Arrow McLaren SP, aby powalczyć o swój trzeci triumf w amerykańskim klasyku. Kolumbijczyk pojedzie w trzecim samochodzie ekipy, obok Patricio O’Warda i Felixa Rosenqvista.

„Jestem podekscytowany powrotem do Indianapolis i do McLarena SP, aby ponownie rywalizować w wyścigu, który ma szczególne miejsce w moim sercu” – powiedział Montoya. „Miałem wspaniałe doświadczenie z zespołem w zeszłym roku i nie mogę doczekać się, aby kontynuować nasze postępy dokonane w 2021. Myślę, że mamy realne szanse na to, by rywalizować na czele stawki i walczyć o zwycięstwo”.

Szef McLarena Zak Brown dodał: „Cieszymy się, że Juan Pablo wróci na kolejny Indianapolis 500. Ma na koncie dwa zwycięstwa oraz imponującą karierę w Formule 1, gdzie wygrywał wielokrotnie dla McLarena. Wnosi ze sobą doświadczenie, z którego korzysta zespół oraz jest kolejnym kierowcą, który potencjalnie może wygrać za każdym razem, gdy zasiądzie za kierownicą”.

Montoya zakończył ubiegłoroczny wyścig na 9. pozycji. Był to jego szósty start w Indianapolis 500.

Źródło: arrowmclarensp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league