Alonso wystartuje w tegorocznym Indianapolis 500

Fernando Alonso podejmie próbę zostania jednym z nielicznych kierowców, którzy odnieśli zwycięstwo zarówno w Grand Prix Monako Formuły 1, jak i Indianapolis 500.

Hiszpan wystartuje w tegorocznym wyścigu w Indianapolis, gdzie będzie reprezentować barwy zespołu Andretti Autosport oraz Hondy jako dostawcy silników. Regularny kierowca F1 McLarena zrezygnuje z udziału w Grand Prix Monako, które odbywa się w ten sam dzień. McLaren nie podał jeszcze nazwiska zastępcy Hiszpana.

„Jestem ogromnie podekscytowany tym, że wystartuję w tegorocznym Indy 500 z McLarenem, Hondą i Andretti Autosport” – powiedział Alonso. „Indy 500 to jeden z najsłynniejszych wyścigów w światowym kalendarzu, któremu dorównują mu jedynie 24h Le Mans i Grand Prix Monako F1. Oczywiście żałuję, że nie będzie mnie w Monako, ale to jedyny wyścig, jaki opuszczę i wrócę za kierownicę McLarena podczas Grand Prix Kanady”.

Alonso zasiądzie za kierownicą Dallary DW12-Honda – zwycięskiego samochodu dwóch z trzech ostatnich wyścigów na owalu Indianapolis: „Nigdy nie ścigałem się IndyCar, ani nie jeździłem na superspeedway. Jestem jednak pewien, że szybko dojdę do wprawy. Oglądałem wiele wyścigów IndyCar i jasne jest, że jazda w dużej grupie przy 350 km/h wymaga ogromnej precyzji”.

„Mam wiele do nauki, dlatego wylecę do Indianapolis tuż po Grand Prix Hiszpanii, by od 15 maja trenować na Indianapolis, miejmy nadzieję przejeżdżając wiele kilometrów każdego dnia. Wiem jak dobry jest zespół Andretti Autosport i z dumą będę ich reprezentować”.

„Wygrałem Grand Prix Monako dwukrotnie, a do moich ambicji należy zdobycie potrójnej korony sportów motorowych – wygranie w Monako, Indianapolis 500 i 24h Le Mans – czego dokonał dotąd tylko jeden kierowca Graham Hill. To poważne wyzwanie, ale jestem na nie gotowy. Nie wiem, kiedy wystartuję w Le Mans, ale pewnego dnia mam taki zamiar. Mam dopiero 35 lat, zatem dużo czasu jeszcze przede mną”.

Zespół Andretti Autosport po raz pierwszy w swojej historii startów w Indianapolis wystawi aż sześć samochodów. Pozostałymi kierowcami ekipy będą Ryan Hunter-Reay, Marco Andretti, Takuma Sato, Alexander Rossi i Jack Harvey.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej McLaren

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league